שתף קטע נבחר

העבודה: "מצנע בדרך לאבד גם את פינס"

גורמים במפלגה אומרים כי לאחרונה חלה התרחקות בין השניים ואתמול התנהלו ביניהם חילופי דברים קשים בישיבת מזכירות הלשכה. בכירים בעבודה: "אם המצב יימשך ככה, מצנע ירגיש שאף אחד לא עומד יותר לצידו"

כפי שזה נראה, יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, מאבד גם את אחד מאחרוני תומכיו במפלגה. מדובר במזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, שהיה, מאז הגיע מצנע למפלגה, אחד התומכים הנלהבים, הנאמנים והמסורים ביותר שלו.
גורמים במפלגת העבודה אמרו ל-ynet כי לאחרונה החלה התרחקות בין שני האישים, שלא בלטה אומנם בפעילות היום יומית, אולם "חילחלה לעומק והשפיעה על היחסים".

עימות בלשכת המפלגה

אתמול (יום ה') אף התנהלו חילופי דברים חריפים בין מצנע לפינס במהלך ישיבת מזכירות לשכת המפלגה, שהתקיימה זמן קצר לפני תחילת ישיבת הלשכה עצמה.
המחלוקת בין פינס למצנע התפתחה בבמהלך דיון על הבחירות המקומיות בחיפה, דיון אליו הוזמן גם יושב ראש המטה המוניציפאלי של העבודה, ח"כ אברהם שוחט.
אלא שבשלב כלשהו של הדיון התפתח בין שוחט לפינס ויכוח בנושא הקשור תקציבים, במהלכו תמך מצנע בעמדת שוחט. פינס התרגז, ובין השלושה התפתחו חילופי דברים שהוגדרו על ידי נוכחים בישיבה כ"קשים".
שוחט, שלא רצה לדון בנושאים שלא קשורים ישירות לבחירות בחיפה, עזב את הישיבה. אלא שיו"ר המפלגה והמזכ"ל המשיכו בחילופי דברים קשים ביניהם.
לאחר הישיבה נכנסו השניים לישיבת הלשכה בה נידון עתירתה של חברת מועצת העיר חיפה, נטע דוברין. שלא כהרגלו, ישב פינס בצד, אדיש כמעט למתרחש, ולא מתערב בדברים שנאמרו.
"זה לא מתאים לאופיר", אומרים גורמים במפלגת העבודה. "הוא תמיד קופץ לעזרתו של מצנע, אומר דברים. הוא אף פעם לא יושב בשקט. יכול להיות שאם הוא היה מדבר, מצנע לא היה מפסיד את הבחירות שהיו בלשכה".
מצנע ופינס סירבו להגיב לידיעה.

תמונת מצב בעבודה

אם יאבד ח"כ מצנע גם את תמיכתו של ח"כ פינס, הרי שרק מעטים מחברי הכנסת של העבודה, בהם יולי תמיר, אברהם שוחט, חיים רמון ואיתן כבל, עוד יעמדו לצידו.
מאז נבחר מצנע לתפקיד יו"ר המפלגה, הוא הצליח לאבד ולהרחיק ממנו, אחד אחר השני, כמעט את כל בכירי מפלגתו. מצנע נהנה אומנם מתמיכת רחבה יחסית בקרב חברי המפלגה, אולם גורמים בכירים בעבודה אומרים כי "אם המצב יימשך ככה, מצנע ירגיש שמלבד אנשי הלשכה שלו, אף אחד לא עומד יותר לצידו. יו"ר לא יכול לתפקד ככה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
בדידות בצמרת. מצנע
צילום: אטילה שומפלבי
ארכיון ידיעות אחרונות
נוטש. פינס
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים