שתף קטע נבחר

התארגנות בימין לחשק את שרון מול "מפת הדרכים"

תחת הכותרת "שדולת יש"ע", מתארגנת קבוצת ח"כים מהליכוד, האיחוד הלאומי והמפד"ל, כדי לסכל כל התקדמות במפת הדרכים. 22 ח"כים כבר הצטרפו לשדולה. "אם מפת הדרכים תעבור יהיה זה חורבן של מדינת ישראל", אומר ח"כ חזן

לאחר שמפת הדרכים הוצגה השבוע באופן רשמי לישראל והפלסטינים, החלו בימין להגביר את המאמצים לנסות ולסכל את התוכנית. תחת הכותרת "שדולת יש"ע בכנסת", מתגבש מהלך שנועד לחשק את ראש הממשלה אריאל שרון לקראת ההתקדמות במפת הדרכים.
22 ח"כים כבר הצטרפו לשדולה. מקים השדולה והעומד בראשה, ח"כ יחיאל חזן (ליכוד), משוכנע שעד פתיחת מושב הקיץ בעוד שבועיים יצטרפו אליה לפחות שליש מכלל חברי הכנסת. בין החותמים עד כה אפשר למצוא ח"כים מהליכוד (ביניהם יולי אדלשטיין, חיים כץ ומשה כחלון) מהאיחוד הלאומי (אריה אלדד) ומהמפד"ל.
"עד כה אספנו 22 חתימות מבלי להתאמץ", אמר חזן, תושב אריאל, וסגן ראש עיריית אריאל בעבר. לדבריו, "מפת הדרכים במתכונת המוצעת לא מקובלת. אם מפת הדרכים תעבור יהיה זה חורבן של מדינת ישראל".
הוא הוסיף כי "יש בורות גדולה אצל חברי הכנסת והציבור בכל הקשור למעמד של יהודה ושומרון. מטרת השדולה היא גם לתת לח"כים כלים הסברתיים, שידעו שכל מה שקורה ביש"ע חוקי".
חזן תוקף גם את מדיניות ישראל כלפי ערפאת. "היינו צרכים להעלים את ערפאת, כמו שהעלימו את סדאם חוסיין, עם פצצה של חצי טון על המוקטעה".

"רוצים לעזור לשרון"

חבר השדולה, ח"כ גלעד ארדן (ליכוד), הניח השבוע על שולחן הכנסת הצעת חוק "משאל עם על מפת הדרכים או הסדר הקבע עם הרשות".
לפי הצעת החוק, יידרש רוב של יותר מ-50% מקרב בעלי זכות ההצבעה במשאל עם שייערך על מפת הדרכים או על הסדר קבע.

יש כאן ניסיון למלכד את שרון?

"מדובר באותה הצעת חוק שהגיש בזמנו סילבן שלום וראש הממשלה חתום עליה, רק עם שינויים קלים. אין פה מתקפה על רה"מ אלא עזרה, כדי שהאמריקנים יידעו שיש לו חישוקים מבית".
ארדן מתכנן סדרת פעולות לחברי מרכז הליכוד, ביניהן עריכת סיורים קבועים בגדה. כמו כן ייערכו כנסים החל מהשבוע הבא לחברי המרכז, כדי "להבהיר להם כמה מסוכנת מפת הדרכים", הוא אומר.
לדבריו, "מפת הדרכים היא שם יפה בלבד, ולא כולם מבינים שמדובר בסדרת צעדים מסוכנת שבסופה תינתן לפלסטינים מדינה זמנית מבלי לקבל כלום בתמורה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חזן. "זה יהיה חורבן"
צילום: רויטרס
שרון. "רק רוצים לעזור לו"
צילום: רויטרס
מומלצים