שתף קטע נבחר

שרון זעם על אלון: שלא ינהל קמפיין נגד מפת הדרכים

ראש הממשלה תקף בחריפות את שר התיירות שיצא לארה"ב ונפגש עם חברי קונגרס כדי להציג בפניהם את התנגדותו למפת הדרכים. "זה גורם נזק כבד ומיותר לישראל", אמר. האיחוד הלאומי: יש לנו חופש פעולה

ראש הממשלה תקף היום (א') בחריפות את שר התיירות בני אלון בישיבת הממשלה, בעקבות הקמפיין שהוא עומד לנהל בימים אלה בארה"ב נגד מפת הדרכים.
אלון שוהה כבר בארה"ב, במסגרת מה שהוגדר כ"נסיעת עבודה". בין היתר הוא ייפגש עם חברי קונגרס ויציג בפניהם את התנגדותו למפת הדרכים.
שרון חזר בזעם כמה פעמים בישיבה על כך שהיוזמה של אלון צפויה לגרום נזק מדיני כבד לישראל. "השיטה שאנשים נוסעים למטרות של פעולות בתחום משרדם ועושים פעולות בתחום המדיני איננה תקינה, וזה איננו המקרה היחיד. השיטה שכל שר 'יוצאים לו' דברים שאינם קשורים לתפקיד שאותו הוא מבצע היא לא תקינה, ומי שחושב שהממשלה יכולה לפעול דרך לחצים בקונגרס ומשם לעבר מוסד הנשיאות לא מבין את הסיטואציה, את היחסים עם ארה"ב ואת המערכה שאנו מנהלים. זה גורם נזק כבד מאוד לישראל, בעיקר כשמי שמציג את העמדות הללו הוא שר בממשלה שמציג לכאורה את עמדת הממשלה".

"טעות להפעיל כל גורם נגד הממשל"

ראש הממשלה הוסיף עוד, בהתייחסו לאלון, כי "על כל שר להתעסק בענייני משרדו".
לדבריו, "יש בארה"ב גופים שפועלים למען ביטחון ישראל. זוהי טעות להגיע לארה"ב ולהפעיל כל גורם נגד הממשל. זה גורם נזק כבד ומיותר ומקשה על המערכה בתחום המדיני. אל תתעסקו בנושאים כאלה בקונגרס, מה גם שלעתים עיסוק כזה הוא נגד עמדות הבית הלבן. אי אפשר להיכנס כל הזמן לנושאים המדיניים, ממילא הם יובאו לאישור הממשלה אך זה יקרה רק כאשר נדע דברים בצורה יותר ברורה".

"יש לנו חופש פעולה"

ח"כ יורי שטרן (האיחוד הלאומי), אמר בתגובה כי "התנגדותנו המוחלטת למפת הדרכים ולרעיון הקמת מדינה פלסטינית מצוין במפורש בהסכמים הקואליציוניים, וכך גם חופש הפעולה שניתן לנו בארץ ובחו"ל נגד הרעיונות המסוכנים של מפת הדרכים".
לדבריו, "ישנה התנגדות עצומה בקרב חברי קונגרס למפת הדרכים, ועל המחנה הלאומי לעודד אותם ולסייע למדינת ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. שכל אחד יתעסק בענייני משרדו
צילום: רויטרס
אלון. "נסיעת עבודה"
מומלצים