שתף קטע נבחר

היום שאחרי ההתפטרות: פינס מקיים סבב התייעצויות

הסכינים נשלפו מייד לאחר נאום ההתפטרות של מצנע, בו תקף את חבריו לצמרת המפלגה. הבוקר מקיים המזכ"ל פינס סבב התייעצויות עם בכירי המפלגה, במטרה לבחור יו"ר חדש "מהר ככל האפשר" - בפעם החמישית בתוך שנתיים. בין המועמדים האפשריים: בן אליעזר, וילנאי, רמון, בורג ואולי אפילו ברק

מבוכה שוררת הבוקר (יום ב') במפלגת העבודה, בעקבות הודעתו המפתיעה של עמרם מצנע על פרישה מראשות המפלגה. כבר אמש, לאחר ההודעה, החלו להישלף הסכינים בצמרת המפלגה, ובכיריה החלו במאבק על הירושה.

המפתחות בידי המזכ"ל

בפעם החמישית בתוך שנתיים הולכת העבודה לבחירות. בפני צמרת המפלגה ניצבות כעת שלוש אפשרויות: בחירות מהירות ליו"ר חדש, מינוי יו"ר זמני מוותיקי המפלגה כגון שמעון פרס, או מינוי צוות הנהגה קולקטיבי.
המפתח נמצא כעת בידיו של המזכ"ל, אופיר פינס, שמיהר להודיע כי יעשה כל מאמץ להביא לבחירתו של יו"ר חדש כבר בחודשים הקרובים.
בשעות הצהריים החל פינס בסדרת פגישות עם הבכירים בלישכת המפלגה בשכונת-התקווה בתל-אביב. תחילה זומנו לפגישה עם המזכ"ל חברי הכנסת שמעון פרס ובנימין בן אליעזר.

הקרב על הירושה

בעקבות התפטרות מצנע, שורת מועמדים בעבודה כבר מתכוננים למאבק על ההנהגה. גם במערכת הפוליטית נרשמה תכונה רבה בעקבות צעדו של מצנע.
מקורביו של מצנע סיפרו כי במהלך כל סוף השבוע התלבט יו"ר האופוזיציה יחד עם אנשיו בנושא, עד שהגיע להחלטה. במפלגת העבודה הופתעו אחר הצהריים מההודעה. "מצנע לא שיתף אף אחד", אמרו גורמים בכירים בעבודה. מצנע זימן אליו ללשכתו את כל חברי סיעת העבודה לפני מסיבת העיתונאים ועדכן אותם בהחלטתו.

"מחזיר את המנדט"

מצנע החליט להישאר חבר כנסת מטעם העבודה. אמש הוא הודיע במסיבת עיתונאים בבית המפלגה בתל-אביב כי הוא "מחזיר את המנדט, אבל לא הולך הביתה". בנאומו תקף מצנע בחריפות את חבריו למפלגה, ואמר: "אני בוש בכך שמאז שנבחרתי, לא מעטים עסקו בי ובמאבק נגדי יותר מאשר במאבק לשלום ולצדק חברתי. אני מסרב להיות תבנית נוף מפלגתי". (לנאום המלא לחץ כאן)

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
עזב. מצנע
צילום: אתר הכנסת
צילום: איי פי
שוב, מתמודד. בן אליעזר
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
היו"ר הזמני? פרס
צילום: רויטרס
קאמבק? ברק
צילום: רויטרס
מומלצים