שתף קטע נבחר

ועדת החינוך בכנסת: להעמיד לדין מפיצי קטלוג אופנה

קטלוג האופנה של חברת TNT היה נושא הדיון המרכזי של ועדת החינוך בכנסת. רוב חברי הוועדה סברו כי הפצתו מהווה עבירה על החוק, שכן מדובר בהפצת פורנוגרפיה המיועדת לבני נוער

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אילן שלגי משינוי, קרא היום (ב') למשטרה לחקור ולהעמיד לדין מפיצי חוברת של חברת האופנה TNT.
בחוברת שהפיצה החברה הופיעו צילומים, שמראים לכאורה קיום יחסי מין, אלימות, עישון, וצריכת אלכוהול - פרסום שנחשב כעבירה פלילית כשהוא מכוון לקטינים.
לטענתו של ח"כ שלגי, תקנות הגנת הצרכן קובעות במפורש כי בפרסומת המכוונת לקטינים אסור שיופיעו עירום ורמיזות מיניות.
ועדת החינוך והוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת דנו בהשלכות החברתיות של הפצת הקטלוג. נציגי חברת TNT לא הגיעו לדיון, כיוון שלדעתם, הוועדה הכריזה עוד לפני הדיון על כך שמדובר בפורנוגרפיה.
ח"כ רשף חן משינוי הסביר, כי "דרך הפרסומים אנחנו מזמינים את הקהל הבוגר לפנות לקטינים כאובייקט מיני". ואילו ח"כ יוסי שריד ממרצ ביקש לצנן את התלהבותם של חברי הכנסת, והזהיר אותם מפני חקיקה מגבילה, שכן לדעתו - "המחוקק יתקשה להגדיר מהי פורנוגרפיה".
עו"ד שמרית רגב מהשדולה למעמד האישה טענה, כי "הקטלוג הוא רק קצה הקרחון. התקשורת מדגישה מסרים מיניים לבני הנוער שחשופים לפורנוגרפיה, אלכוהול ועישון". עו"ד רגב קראה לערוך במהירות אמנה של אתיקה בפרסום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
אופנה או פורנוגרפיה? (תמונת אילוסטרציה)
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים