שתף קטע נבחר

צעירי העבודה שובתים רעב נגד התוכנית הכלכלית

12 פעילים במפלגה שובתים רעב באוהל מול משרד רה"מ. "במדינה הזאת לא מקשיבים לך עד שאתה לא נפגע או סובל", הם אומרים - ומבטיחים שגם ההתפטרות של מצנע לא תעצור אותם

באוהל קטן מול משרד ראש הממשלה, תחת הכותרת "טוב לרעוב בעד ארצנו", שובתים רעב מאז יום א' 12 צעירים, פעילי מפלגת העבודה, במחאה על התוכנית הכלכלית. בין השובתים: בני נוער מבית-ברל ומנתניה, סטודנטים, וגם מבוגרים מגבעת שמואל ומבית שמש.
לאחר שכבר הפגינו מול חוות השקמים, מול ביתו של שר האוצר נתניהו ומול ביתו של יו"ר מפלגת שינוי, השר יוסף לפיד, החליטו צעירי העבודה להגביר את הפעילות נגד הגזירות הכלכליות. "כיוון שמדובר בעתיד שלנו במדינה, נילחם למען המדינה", הם מסבירים. "מקשיבים לך רק כשאתה נותן את כל כולך- או כשאתה נפגע בצבא, או כשאתה שובת רעב".
דנה אורן, סטודנטית מתל-אביב ששובתת רעב: "פתחנו בשביתה כדי לשנות את מהותה של התוכנית הכלכלית. התוכנית מדברת על מספרים ולא על האנשים שמאחורי המספרים".

"ההתפטרות לא תפגע בפעילות"

צעירי העבודה לא יכלו להתעלם מהתפטרותו הדרמטית של עמרם מצנע מראשות המפלגה, אבל הם מבטיחים שלא להתעסק במאבקים הפנים מפלגתיים, אלא בעשייה. "בעזרת המחאה הדרסטית שהתחלנו בה, נוכיח שיש לנו אידיאולוגיה. את המנהיג הבא תבחר המפלגה, אבל אנחנו נמשיך בעשייה", אמר אחד משובתי הרעב.
זוהר לוין, יו"ר נוער עבודה וסטודנט באוניברסיטת תל-אביב, אמר כי בינתיים הגיעה לביקור באוהל המחאה רק ח"כ דליה איציק. "אנחנו מצפים שעוד ראשי מפלגה יבואו לעודד. מפלגת העבודה היא לא סיפור של איש אחד. אנחנו משתדלים להתעלם מהפוליטיקה הפנימית, להיאבק על נושאים אידיאולוגיים כדי להוכיח שלמפלגה יש עדיין מה לתרום לשיח הפוליטי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ישראל סמיונסקי
בכירי העבודה (ארכיון)
צילום ישראל סמיונסקי
מומלצים