שתף קטע נבחר

שרון: הזדמנות להסכמי שלום עם מדינות נוספות

רה"מ רמז שוב על אפשרות למשא ומתן עם סוריה, בעקבות הניצחון האמריקני בעיראק. בפגישה עם המתמודדים בחידון התנ"ך הצהיר שוב: "אנו מוכנים לוויתורים כואבים"

"כתוצאה מהניצחון האמריקני בעיראק, עבר זעזוע על מדינות רבות באזור ונפתחות אפשרויות להגיע להסכמי שלום נוספים". כך אמר היום (ב') ראש הממשלה, אריאל שרון, במהלך פגישה שערך בלישכתו בירושלים עם המתמודדים בחידון התנ"ך.
ראש הממשלה שב והבהיר כי "למען השלום, ישראל מוכנה לוויתורים קשים". בדבריו רמז שרון לאפשרות של הידברות מחודשת עם סוריה. ההתבטאות מצטרפת לשורה של מסרים, שהועברו לאחרונה בין שתי המדינות.
תת-מזכיר המדינה האמריקני, וויליאם ברנס, העביר אתמול מסר לישראל, לפיו דמשק מוכנה להידברות. שרון אמר אתמול בישיבת הממשלה כי לישראל אין התנגדות להידבר עם אף מדינה ערבית, בתנאי שההידברות תהיה ללא תנאים מוקדמים.
בפגישה היום עם חתני התנ"ך אמר שרון, כי "אם נגיע למצב של שקט ולהתחלת התהליך המדיני, תהיה לכך השפעה רצינית על המצב הכלכלי, והדבר יביא ליציאה מהמיתון".
שרון הכחיש כי קיימת ירידה ברמת הפיגועים. לדבריו, המוטיבציה של ארגוני הטרור לא השתנתה, ורק פעילות כוחות הביטחון היא שיוצרת רושם של ירידה ברמת האלימות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מוכן לוויתורים. שרון
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
ערוץ חדש? אסד
צילום: רויטרס
מומלצים