שתף קטע נבחר

ישראלי נעלם בנהר בפרו

ברק רודבסקי, בן 23 מרחובות, השתתף בראפטינג עם קבוצת מטיילים ישראלים בנהר בפרו. שתי סירות הישראלים התנגשו והוא נפל למים. מאז נעלמו עקבותיו

חיפושים אחר צעיר ישראלי הנעדר בפרו: ברק רודבסקי, בן 23 מרחובות, נפל שלשום (ה') לנהר גועש במדינה, ובני משפחתו מביעים חשש כבד לגורלו.
רודבסקי טייל יחד עם קבוצת צעירים ישראלים באזור נהר אפורימק בפרו. לדברי בני המשפחה, קבוצת הישראלים ערכה ראפטינג בן ארבעה ימים בנהר, בשתי סירות. ביום האחרון למסע, יום חמישי, התנגשו שתי הסירות זו בזו וכמה מהמטיילים נפלו למים. רובם הצליחו להיחלץ, אולם לדברי תומר סטון, בן דודו של רודבסקי, "ברק נפל לתוך בור עמוק במים, ומאז אבד עמו הקשר".
אביו של רודבסקי ודודו יצאו אתמול אחר הצהרים בדרך לפרו, כדי לסייע בחיפושים. בני המשפחה טענו תחילה כי שלטונות פרו לא עושים די במאמצי החיפושים: "פנינו לנשיא פרו וביקשנו שיזניקו מסוק לאוויר שיסייע, מה שהיה מקצר את פרק זמן החיפושים משמעותית. אולם הם סירבו, לדעתנו מסיבות פוליטיות", אמרו. מאוחר יותר חזרו בהם בני המשפחה מהטענות והבהירו כי הם מבקשים לשבח את שלטונות פרו על המאמצים הרבים שהם עושים בנושא החילוץ. "אנו מודים להם מקרב לב ומברכים את מאמציהם", אמרו בני המשפחה.
במשרד החוץ אישרו כי הנושא הועבר לידיעת נשיא פרו, והבהירו כי המסוק לא הוזנק משום ש"במקום שוררים תנאי מזג אוויר קשים, ונקיקים רבים מקשים על הטסת מסוק חיפוש". עוד הוסיפו במשרד החוץ כי שגריר ישראל בפרו, אורי נוי, פועל לסייע במאמצי החילוץ. "אנו מקווים שהמאמצים ישאו פרי, ושהבחור יימצא", אמרו.
גורמים במשרד קראו לישראלים "להימנע מהרפתקנות בארץ כמו פרו, משום שמדובר במקום בו הטבע מאוד פראי, לכן המשרד שב ומזהיר להימנע מללכת למסלולים לא מוכרים. על הצעירים להתייעץ עם השגרירות והמקומיים בנוגע למסלולים לפני עריכתם".
בני משפחה וחברים של ברק הקימו עמותה לאיסוף כספים לשם כיסוי הוצאות החיפושים אחריו. לשם כך נפתח חשבון בנק בבנק הפועלים ברחובות סניף 12615 מספר חשבון העמותה 8791 על שם ברק / נחמה רודבסקי.
מהמשפחה נמסר, כי היא זקוקה לכל סיוע אפשרי וכי כל תרומה תתקבל בברכה ותודה מראש לתורמים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק רודבסקי. הסירות התנגשו
פרו
מומלצים