שתף קטע נבחר

אסד: אמשיך לתמוך בחיזבאללה

נשיא סוריה בראיון לשבועון "ניוזוויק": "כל עוד הארגון לא עוסק בפעילות טרור - נמשיך לתמוך בו". אסד טוען כי אינו מאמין לשרון. לדבריו, אביו קיבל החלטה אסטרטגית להשכין שלום עם ישראל, אך "השבת האדמה קודמת לכל"

נשיא סוריה, בשאר אסד, אינו בוטח בראש הממשלה. בראיון שמתפרסם בשבועון "ניוזוויק", אמר אסד כי "אף אחד לא מאמין לאריאל שרון. הוא אינו מעוניין בשלום".
הנשיא הסורי אמר כי ארצו מעוניינת בשלום אמת וכי אביו, חאפז אסד, קיבל החלטה אסטרטגית להשכין שלום עם ישראל כבר ב-1990.
בראיון אמר בשאר, כי הדבר החשוב ביותר מבחינתה של סוריה הוא השבת רמת הגולן לידיה. "הדבר החשוב לנו הוא להחזיר לעצמנו את כל האדמה שלנו. זה מעוגן בהחלטות האו"ם", אמר.
באשר לדרישה האמריקנית בדבר הגבלת אירגוני הטרור הפלסטינים הפועלים משטח סוריה, אמר אסד כי "טרם התקבלה החלטה בעניין". לדבריו, בפגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני פאוול לפני שבוע, דיברו השניים על הפסקת פעילות הארגונים, אך לא על סגירתם.
לאחר ביקורו בסוריה, אמר פאוול כי דמשק אותתה על-כך שבכוונתה לסגור את משרדי ארגוני החבלה בדמשק. "הם ביצעו מספר סגירות", אמר המזכיר לעיתונאים, "אך אנו מצפים מהם שיעשו יותר".
גרסתו של אסד לגבי פגישתו עם פאוול שונה במעט: "דיברנו על מגוון נושאים, אולם לא התקבלה החלטה סופית. אנחנו עדיין מדברים".

"אף אחד לא קורא לזה טרור"

הנשיא הסורי אמר כי לא יוכל לעצור את הזרמת הכספים לארגונים הפלסטינים. "כל הערבים תומכים בפלסטינים ושולחים להם כסף", אמר. "אי אפשר לעצור זאת. אף אחד באיזור לא קורא לפעילות שלהם פעילות טרור. הם פועלים למען החופש".
אסד אישר כי פאוול העלה בפניו את נושא תמיכתו בארגון החיזבאללה. לדבריו, "הם לא מקבלים נשק דרך סוריה. אנו מעניקים להם תמיכה פוליטית בגלל שהם רוצים לחזור לארצם". בתשובה לשאלה האם יפסיק לתמוך בפעילות החיזבאללה, השיב אסד כי "כל עוד החיזבאללה לא עוסק בפעילות טרור, נמשיך לתמוך בארגון".
בנוגע לעמדותיה של סוריה לאחר המלחמה בעיראק, אמר אסד כי ממשלתו לא אישרה מעבר של לוחמים מתנדבים מסוריה לעיראק. הנשיא הדגיש כי ארצו לא איפשרה לעיראק להחביא נשק להשמדה המונית בשטחה.
בנוגע להזרמת נפט מעיראק לסוריה ומשלוח נשק בין המדינות, אישר אסד כי נפט הוזרם בין המדינות. "היו ביננו יחסים כלכליים. לא הועבר נשק באופן מסודר, אך נשק הוברח מסוריה לעיראק בצורה לא חוקית. לממשלה לא היה קשר לדבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
לא יסגור משרדים: אסד
צילום איי פי
צילום: אלכס קולומויסקי
לא בוטח בו: שרון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים