שתף קטע נבחר

עשרות עובדי "העבודה" לא קיבלו משכורות

כ-50 עובדים לא קיבלו משכורות בעקבות החלטה של הבנקים לעצור את תזרים המזומנים למפלגה עד ליישום תוכנית התייעלות. העובדים מאשימים את מנהל ומנכ"ל המפלגה בכשלון ניהולי

החמרה בקשייה הכלכליים של מפלגת העבודה: כמה בנקים החליטו לעצור את תזרים המזומנים למפלגה עד שזו תיישם תוכנית התייעלות. בעקבות זאת כ-50 מעובדי המפלגה לא קיבלו החודש את משכורותיהם, והם מאיימים כעת לפתוח בעיצומים.
המפלגה שקועה בחובות של כ-130 מיליון שקל, שבגללם נסגרו בעת האחרונה סניפים רבים ברחבי הארץ, ופוטרו עשרות עובדים. עם זאת, עשרות עובדים נוספים שאמורים להיות מפוטרים גם הם ממשיכים לעבוד, בגלל חוזה קיבוצי סבוך המונע את הפסקת עבודתם. מדובר בחוזה שעלותו מיליוני שקלים למפלגה.
עובדים במפלגה מתחו היום ביקורת חריפה על מנהל המפלגה, דורון אלחנני, ועל המזכ"ל, ח"כ אופיר פינס, והאשימו אותם ב"כישלון ניהולי ובעיכוב המשכורות".
דוברת המפלגה, מיה בנגל, אמרה בתגובה: "מפלגת העבודה נמצאת בשלבים מתקדמים של הסדר עם הבנקים לקראת אישור תוכנית הבראה למפלגה, שגיבש אלחנני. התוכנית כוללת, בין היתר, התייעלות גם בכל הקשור לכוח אדם. אנו עושים את כל המאמצים כדי שהעובדים יקבלו את המשכורות כבר בימים הקרובים".
אלחנני עצמו אמר בתגובה לטענות: "אנו נמצאים ביישורת האחרונה של הסדר עם הבנקים, במיוחד עם בנק הפועלים. במסגרת הזאת, כל הצדדים צריכים לקיים חלקים שונים, לרבות צמצומי עובדים. התהליך בעיצומו, אנחנו פועלים מסביב לשעון ואני מקווה שהעובדים ישתפו פעולה בהסדר איתם והבנק ישתף פעולה בהסדר איתו. אני מקווה שנגיע להסדר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
פינס. טענות של העובדים
צילום: אתר הכנסת
מומלצים