שתף קטע נבחר

רובינשטיין: ההצבעה בעניין בלומנטל מעלה שאלות נוקבות

היועץ המשפטי לממשלה תקף את החלטת ועדת הכנסת שלא להסיר את חסינות הח"כית. התנועה לאיכות השלטון הודיעה כי תעתור לבג"ץ בעניין. גורמים במערכת המשפטית: "השופטים יהפכו את החלטת הכנסת"

התנועה לאיכות השלטון הודיעה היום (ב') כי תעתור לבג"ץ בעניין הסרת חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל. זאת בעקבות החלטת ועדת הכנסת שלא להסיר את חסינות ח"כ נעמי בלומנטל בפרשת השחיתות לכאורה בפריימריס בליכוד, למרות בקשת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין.
מקורבי ח"כ נעמי בלומנטל אמרו בתגובה, כי "החלטת התנועה לאיכות השלטון לעתור לבג"ץ היא בגדר רדיפה פוליטית".

רובינשטיין נגד הכנסת

במערכת המשפטית מעריכים כי שופטי בג"ץ יהפכו את ההחלטת הכנסת על פיה.
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, תקף את החלטת הכנסת ואמר כי "עם כל הכבוד שאני רוחש לוועדה כגוף פרלמנטרי, מעוררת הצבעה זו את השאלה הנוקבת בעניין מקומו של פורום פוליטי, המקבל החלטות בענייני אכיפת החוק".
רובינשטיין הוסיף כי "ההצבעות המתנהלות בפורום זה, על ידי חלק מהאנשים, צבועות על פניהן בגוון פוליטי".
בלומנטל אמרה בתגובה להחלטת ועדת הכנסת, כי "ההחלטה מוצדקת, ואני מקווה שהיועץ יפנים את מה שנאמר על ידי חברי הוועדה במהלך הדיונים".
במשרד המשפטים אומרים כי רובינשטיין לא יגן על הכנסת במקרה של פנייה נגד בלומנטל, ומי שתצטרך להגן על הח"כית תהיה היועצת המשפטית של הכנסת. הדבר יעמוד בניגוד לעתירות קודמות בהן מי שמגן על הכנסת הוא היועץ המשפטי לממשלה.
היועצת המשפטית של הכנסת, אנה שניידר, אמרה לאחר ההצבעה, כי החלטת ועדת הכנסת בעניין הסרת חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל אינה חורגת מסמכויותיה. לדבריה, "החלטת הוועדה לא חורגת ממתחם הסבירות. במידה ויוגש בג"ץ נגד ההחלטה, נגן עליה".
יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, הזהיר כבר לפני ההצבעה, כי בג"ץ עלול להתערב בהחלטת הכנסת אם זו תחליט שלא להסיר את חסינותה של בלומנטל. ריבלין הוסיף כי "מוטב לחברי הכנסת לשקול היטב את השלכות הצבעתם".
גם גורמים משפטיים אמרו לפני ההצבעה, כי אם ועדת הכנסת תחליט שלא להסיר את החסינות של חברת הכנסת בלומנטל, "הח"כים יתקעו לעצמם גול עצמי".
לדברי אותם גורמים, "אם חברי הכנסת מקבלים החלטה שלא להסיר את חסינותה של חברת הכנסת בלומנטל, בג"ץ יתערב ויהפוך את ההחלטה".
"חברי הכנסת התכוונו להגן על חברתם, חברת הכנסת בלומנטל, ולהגן למעשה על עצמם, אבל עצם זה שהצביעו נגד הסרת החסינות, ויביאו להתערבות בג"ץ, תביא לצמצומו של יכולת החתול לשמור על השמנת", אמרו גורמים משפטיים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. לא יגן על הכנסת
צילום: גלי תיבון
צילום: עמית שאבי
בלומנטל. הקרב עובר לבג"ץ?
צילום: עמית שאבי
מומלצים