שתף קטע נבחר

שלום לעמיתו היווני: "לא נחמיץ ההזדמנות לשלום"

שר החוץ נועד עם עמיתו מיוון, המשמשת כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, והבטיח לקדם את תוכנית "מפת הדרכים". שלום הביע תקווה שיווצר "קשר אישי" בין שרון לאבו מאזן

"יש לנו גישה חיובית לשלום ואנחנו מוכנים לנוע קדימה להשלמת התהליך" - כך אמר היום שר החוץ, סילבן שלום, במסיבת עיתונאים משותפת עם עמיתו היווני ג'ורג' פפנדריאו.
שר החוץ של יוון, המשמשת כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, דן עם השר שלום במשרד החוץ בירושלים בדרכים להתקדם במשא ומתן עם הפלסטינים. במוקד הפגישה עמדה תוכנית "מפת הדרכים".
במסיבת העיתונאים התייחס שלום לפגישה המתוכננת לסוף השבוע בין ראש הממשלה אריאל שרון לעמיתו הפלסטיני אבו מאזן. "מדובר בפגישה חשובה מאוד", אמר. "אנחנו מקווים שהיא תיצור אווירה טובה יותר בין הצדדים, ותביא לעוד מפגשים בין ישראלים לפלסטינים".
שלום הביע תקווה שיווצרו קשרים אישיים בין המנהיגים, אשר יאפשרו להשיג התקדמות במשא ומתן המדיני. הוא דחה בתוקף את הטענה כי ישראל מציבה מכשולים בפני יישום "מפת הדרכים", וציין כי המחוות בהן נקטה ישראל הן רציניות. "אנחנו עומדים בפני הזדמנות שבכוונתו לנצל", הצהיר.
שר החוץ היווני אמר כי "נוצר מצב חדש, כאשר יש ראש ממשלה פלסטיני חדש ויש 'מפת דרכים'. אסור לנו לתת לניסיון הזה להיכשל, ואני יכול לומר שאני מייצג את כל המדינות האירופיות שבאיחוד. העתיד אומר - ביטחון לשיראל וגם לפלסטינים".
פפנדראו טען כי הוא מבין את הישראלים, שחוששים ממחבלים מתאבדים וחיים בצל הטרור. "לכן, חשוב לנוע קדימה בנושא הביטחון, וזה דבר ראשון שצריך להשיג במפת הדרכים", אמר. הוא הוסיף: "אנחנו מאמינים במדינה פלסטינית משגשגת, ללא אלימות, וצריך לעשות צעדים קדימה וליצור מומנטום לדחיפת המפה קדימה". השר היווני קרא לקהילה הבינלאומית לסייע לאבו מאזן בצעדים כלפי השלום.
בתשובה לשאלה בדבר "חיבוק ערפאת על חשבון פגיעה במעמדו של אבו מאזן", אמר פפנדריאו: "אנחנו תומכים ב'מפת הדרכים', בהתקדמות במשא ומתן, ברפורמות ברשות הפלסטינית ובאבו מאזן. לא משנה את מי נפגוש, המסר שלנו הוא של תמיכה בכל הדברים האלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שלום ופפנדראו בפגישתם בירושלים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
קשר אישי: אבו מאזן
צילום: איי פי
מומלצים