שתף קטע נבחר

שרון ואבו מאזן ייפגשו במוצ"ש בירושלים

השניים ייפגשו במעון רה"מ בהשתתפות אבו עלא, דחלאן וככל הנראה גם השר מופז. "זה יהיה שיח חרשים", אומרים בכירים ברשות, שנדחפו לפגישה בעקבות לחץ אמריקני. בפאריז נפגש שר החוץ שלום עם עמיתו הקטארי

ראש הממשלה, אריאל שרון, יפגוש את עמיתו הפלסטיני אבו מאזן במוצאי שבת. היום (ד') נמסר מלישכת רה"מ, כי הפגישה תיערך במעון ראש הממשלה בירושלים.
מן הצד הפלסטיני ישתתפו בפגישה גם יו"ר המועצה המחוקקת, אבו עלא, והשר הממונה על הביטחון ברשות, מוחמד דחלאן. בפגישה ישתתף גם ראש לשכת רה"מ, דב וייסגלס.
הפלסטינים לא התלהבו, בלשון המעטה, מקיום הפגישה כבר השבוע, מחשש שהיא תקנה לשרון נקודות זכות ערב צאתו לפגישה עם הנשיא בוש בוושינגטון. בסופו של דבר, לאחר לחץ כבד שהפעיל מזכיר המדינה קולין פאוול על אבו מאזן במהלך פגישתם בתחילת השבוע, האחרון התרצה, והסכים להיפגש עם שרון כבר עתה.
ברשות הפלסטינית משדרים פסימיות לקראת הפגישה בין אבו מאזן לשרון, לאחר שגם הפגישה עם מזכיר המדינה הסתיימה לראייתם בלא כלום. "בפגישת שרון אבו מאזן, אם זו תתקיים, לא יהיה אפילו שיח של חירשים - תהיה בקושי פנטומימה", אמר ל-ynet בכיר פלסטיני.
בסביבתו של שרון הפגינו אופטימיות לקראת הפגישה, ואמרו שהיא נועדה להניע את התהליך המדיני. עם זאת, צפוי שרון להבהיר לאבו מאזן שישראל מסרבת לקבל את רעיון ההודנא ("הפסקת אש"), ומתעקשת שהרשות הפלסטינית תילחם בטרור בצורה שיטתית. שרון גם יבהיר שישראל מוכנה להסיג את כוחות צה"ל רק באופן מדורג ורק במקומות שבהם הרשות הפלסטינית תקבל עליה את האחריות.
למרות ההצהרות האופטימיות שמפיצים "הגורמים המדיניים", בקרב ראשי מערכת הביטחון בישראל לא שוררת אופטימיות. בישראל עומדים על כך שהמפתח נמצא בידי אבו מאזן, שצריך להתחיל להילחם בטרור, אולם מתקשים להאמין שהוא יעשה זאת. בשיחות סגורות אומרים ראשי מערכת הביטחון שאבו מאזן צריך "לעשות אלטלנה".

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, עלי ואקד ודיאנה בחור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אופטימיות: שרון
צילום: גלי תיבון
צילום: רויטרס
פאוול לחץ: אבו מאזן בפגישה עם מזכיר המדינה
צילום: רויטרס
צילום: אביגיל עוזי
פגישה עם השר הקטארי: שלום
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים