שתף קטע נבחר

בגלל טעות דפוס: עוקלו כספי סיעת העבודה

במקום לשלוח את מכתב העיקול למפלגת העבודה, נשלח המכתב, ובו הוראת עיקול מבית משפט "של כספי תרומות וכספי התפקדות", לסיעת העבודה בכנסת. התוצאה: אין אפשרות לרכוש אפילו בקבוקי מים לישיבות

הבעיות הכלכליות של מפלגת העבודה הגיעו כעת גם לסיעה בכנסת. טעות דפוס של פקידה בבית המשפט גרמה לכך שכל כספי סיעת העבודה עוקלו שלשום (יום ג') על ידי גורם עיסקי.
בתוך כך, עובדי הסיעה לא קיבלו את משכורותיהם, והפעילות הציבורית והפרלמנטרית שותקה לחלוטין. כך למשל, אין ביכולתה של יושבת ראש הסיעה, ח"כ דליה איציק, לשלוח דואר, או לרכוש אפילו בקבוקי מים לישיבות הסיעה.
ראשיתה של פרשת העיקול בתחילת חודש אפריל, אז הגיע אל משרדי הסיעה בכנסת מכתב ובו הוראת עיקול מבית משפט "של כספי תרומות וכספי התפקדות של סיעת העבודה". אלא שסיעה פרלמנטרית לא יכולה לאסוף תרומות, וגם מתפקדים אין לה. המכתב נשלח אל הסיעה בטעות, כשהכוונה המקורית היתה כנראה שיישלח למפלגה. מישהו בסיעה שלח את המכתב לטיפול בבית המפלגה בתל אביב, והוא הועבר לטיפול היועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד אלדד יניב. יניב החל לטפל בפרשה, אלא שבגלל החגים והעיצומים במשק הבעיה לא נפתרה ושלשום, כאמור, עוקלו כל כספי הסיעה.
חברי סיעת העבודה בכנסת לא ידעו היום את מי להאשים ואיך לבטא את זעמם. אף אחד, התברר, לא ידע מאיפה נחת עליהם העיקול, וכל אחד ניסה להאשים ברשלנות גורמים שונים במפלגה. "בסוף מתברר כי הכל בגלל חוסר תקשורת בין אנשים בסיעה הזאת", אמר גורם בעבודה. "אילו היו שמים לב למה שכתוב במסמך, הטעות הזאת לא היתה מתרחשת. מתאים למפלגת העבודה: יד אחת לא יודעת מה עושה היד השניה".
במקביל, נודע אמש ל-ynet כי מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, ומנכ"ל המפלגה, דורון אלחנני, הגיעו להסדר עם בנק הפועלים בעניין משכורותיהם של כחמישים עובדי המנהלה במפלגה, שלא קיבלו שכר החודש ואף איימו לפתוח בעיצומים בשל כך. פינס ואלחנני נפגשו עם בכירים בבנק הפועלים והצליחו לשכנע אותם כי ההסדר עם הבנק יחתם בעתיד הקרוב ומיותר כעת לעקל כספים. בעקבות כך, הסכים הבנק לשחרר כמה מאות אלפי שקלים לצורך תשלום משכורות לעובדים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
איציק. לא יכולה לשלוח דואר
אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
פינס. נפגש עם בכירים
צילום: אתר הכנסת
מומלצים