שתף קטע נבחר

י-ם: הליכוד הציע "דיל" להסרת מועמדות לופוליאנסקי

לנוכח דשדוש מועמדם בסקרים, בכירים בליכוד מציעים "דיל" ליהדות התורה שכולל בין היתר תפקידים בכירים בעירייה בתמורה להסרת המועמדות

בליכוד החליטו לפעול "בכל החזיתות" כדי לנסות ולמנוע הפסד בבחירות לראשות עיריית ירושלים. במפלגה החלו להפעיל "מכבש לחצים" על יהדות התורה בניסיון להסיר את מועמדותו של אורי לופוליאנסקי מהמירוץ לראשות עיריית ירושלים. במקביל, פועלים בליכוד בניסיון לשכנע את המועמד העצמאי ניר ברקת לעמוד בראש רשימה משותפת עם הליכוד. מלשכתו של לופוליאנסקי נמסר בתגובה כי הוא לא ייכנע ללחצים וימשיך במרוץ.
פרסום סקרים נוספים המצביעים על המשך המגמה לפיה מועמד הליכוד, יגאל עמדי, זוכה לתמיכה קלושה בלבד, עוררו את בכירי המפלגה לנסות ולפעול בעניין.
בליכוד סבורים כי המהלך היחיד שיכול להביא לניצחון הוא הסרת מועמדותו של לופוליאנסקי. גורמים בכירים במפלגה, כולל לשכת ראש הממשלה, מפעילים לחצים בעניין על חצרו של מנהיג הזרם הליטאי ופטרונו של לופליאנסקי, הרב יוסף שלום אלישיב.
בתמורה להסרת המועמדות, מציע הליכוד לרב אלישיב "דיל" לפיו תקבל יהדות התורה לפחות תפקיד סגן ראש עירייה אחד, וכן את תיק התכנון והבנייה (בו מחזיק כעת לופוליאנסקי בעצמו) ותיק הכספים.
בתמורה תקבל יהדות התורה את תמיכת הליכוד למינוי הרב הראשי האשכנזי של העיר. לפי ה"דיל", גם ש"ס תקבל תמיכה למועמד מטעמה לרב הראשי הספרדי של העיר. עוד מציע הליכוד תמיכה במועמד מטעם יהדות התורה לראשות המועצה הדתית.
"הבעיה", אומרים בכירים בליכוד, "היא לא הרב אלישיב אלא לופוליאנסקי שמאוהב ברעיון של להיות ראש עיר". בליכוד החליטו לצרף איום מרומז לרב אלישיב לפיו "הרצת מועמד לראשות עיריית ירושלים היא הצטרפות מעשית לקהילה הציונית, ושלא יתפלאו אם תבוא דרישה תקיפה שיצטרפו למאמץ הציוני גם דרך שירות בצה"ל".
בחצרו של הרב אלישיב ביטלו כל אפשרות למשא ומתן ואמרו: "חבל על הזמן של הליכוד, אנחנו נמשיך עד הסוף ויבוא לציון גואל".

פגישות בין עומרי שרון לברקת

במקביל, פועלים בליכוד בניסיון לשכנע את ברקת לעמוד בראש רשימה משותפת עם הליכוד, במקומו של עמדי, שיוצב במקום השני. "כך ניתן יהיה להציב חזית מול החרדים", אמרו בכירים במפלגה.
ל-ynet נודע כי ח"כ עומרי שרון אף נפגש פעמיים השבוע עם ברקת, אולם עד כה המגעים לא צלחו. זאת, מכיוון שברקת מעוניין להמשיך ולרוץ לבד בעקבות הסקרים החוזים לו ניצחון. הוא אף הקים מטה חרדי שפועל במגזר בניסיון לשכנע את החרדים להצביע עבורו.

סקר: ברקת מוביל

לפי סקר שהוזמן על ידי הליכוד, שתוצאותיו הגיעו ל-ynet, עולה כי ברקת מרשימת "הצלחה בירושלים" מוביל עם 42%, לופוליאנסקי אחריו עם 38% ועמדי הרחק מאחור עם 13% בלבד.
למועצת העיר רשימת הליכוד זוכה זוכה ל-6-8 אחוזים. רשימת יהדות התורה של לופוליאנסקי זוכה ל-7% ורשימתו של ניר ברקת מובילה עם 13%

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
לופוליאנסקי. "מאוהב ברעיון"
צילום: סבסטיאן שיינר
ניר ברקת. מוביל
צילום: עמית שאבי
יגאל עמדי. מדשדש
צילום: עמית שאבי
מומלצים