שתף קטע נבחר

האם ראש הממשלה בדרך להודו?

יומון הודי טוען כי שרון מתכנן ביקור היסטורי בהודו. על פי הדיווח, היועץ ההודי לביטחון לאומי הכין בשבוע שעבר את הקרקע לביקור בוושינגטון. בלשכת רה"מ מכחישים

היומון ההודי "הינדו" דיווח היום (ה') כי ראש הממשלה, אריאל שרון, מתכנן לבקר בקרוב בהודו. לשכת ראש הממשלה הכחישה את הדיווח.
על פי היומון, היועץ ההודי לביטחון לאומי ברג'אש מישרה, שביקר בשבוע שעבר בוושינגטון, הכין את הקרקע לביקור, בדברים שאמר למשתתפי ארוחת הערב השנתית של הוועד היהודי האמריקני.
לדברי מישרה, "אנו מקווים לקבל את פניו של ראש הממשלה אריאל שרון שיגיע בקרוב לביקור רישמי בהודו". מישרה ציין כי "אילוצים מתקופת המלחמה הקרה", מנעו עד כה מהודו לפתח "יחסים לבביים וחמים עם ישראל".
היחסים הדיפלומטיים בין הודו לישראל כוננו ב-1992, אולם עד כה לא היתה פעילות דו-צדדית ברמה של ראשי ממשלה.
לדברי מישרה, "הודו, ארה"ב וישראל, דומות בכמה נקודות עיקריות. כולנו דמוקרטיות, יש לנו חזון משותף בנושא הפלורליזים, הסובלנות וההזדמנות שווה.יחסים הדוקים וחזקים בין הודו לארה"ב כמו גם בין הודו לישראל, הם דבר טבעי והגיוני".
שרון יהיה ראש הממשלה הישראלי הראשון שיבקר בהודו. בשנת 2000 הגיעו לביקור בתל-אביב השר הממונה על ענייני החוץ של הודו, ג'סוואנט סינג, וכן שר הפנים ל.ק אדוואני. שר החוץ לשעבר, שמעון פרס, ביקר בהודו פעמיים, ב-2000 וב-2001.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ראש הממשלה
צילום: גלי תיבון
צילום: רני שלו
שוק הודי. שרון יבקר?
צילום: רני שלו
מומלצים