שתף קטע נבחר

בהלת הסארס: "המשגיחים הורו לשטוף ידיים בתום הבגרות"

המשגיחים בבחינת הבגרות בפיזיקה בבית ספר בהרצליה הורו לנבחנים לרחוץ את ידיהם בתום המבחן, "בגלל שהערכות הגיעו מהונג קונג". תלמיד: "חלק מהתלמידים נלחצו". משרד החינוך: "כנראה שמדובר ביוזמה מקומית"

מה הקשר בין הסארס לבגרות בפיזיקה? נבחני הבגרות, שהגיעו היום (ה') לבית הספר "ראשונים" בהרצליה כדי להיבחן ביחידת המעבדה, הופתעו לשמוע, בין שאר ההנחיות לבחינה, כי עליהם לרחוץ את הידיים בתום המבחן.
בתחילת בחינת המעבדה, המהווה יחידה אחת מתוך חמש יחידות הבגרות בפיזיקה, קיבלו הנבחנים ערכת מעבדה, הכוללת מבחנות ורכיבים נוספים. עם קבלת הערכה, הורו המשגיחים לנבחנים לרחוץ ידיים בגמר הבחינה.
מספר נבחנים ביקשו לדעת מה פשר ההוראה יוצאת הדופן ומדוע עליהם לשטוף את ידיהם. בתשובה, ענו המשגיחים לנבחנים, שעליהם לרחוץ ידיים, כי "הערכות מגיעות מהונג קונג".
אחד הנבחנים סיפר לynet : "חלק מהתלמידים נלחצו מהעניין. הם אמרו לנו שהמבחנות מגיעות מהונג קונג ולא הוסיפו, אבל נתנו לנו את ההרגשה ש'המבין יבין'. בסוף הבחינה, כשכל אחד הגיש את הערכה חזרה, הם בדקו ששטפנו את הידיים". "נשאלת השאלה", הוא הוסיף, "האם שטיפת ידיים תציל אותנו מסארס?"
ממשרד החינוך נמסר בתגובה, כי "לא ניתנה כל הנחיה לרחוץ ידים בגמר הבחינה. ההוראה היחידה שניתנה היא הוראה של משרד הבריאות לבדוק את הערכות ולחטא אותן, בגלל שהם הגיעו מהונג קונג. כדי לא לקחת סיכונים מיותרים ביצענו את ההוראות. המשגיחים בהרצליה לא קיבלו הוראה לבקש מהנבחנים לרחוץ את הידיים ואולי מדובר היה ביוזמה מקומית".
ממשרד הבריאות נמסר בתגובה, כי "המלצת משרד הבריאות היא, כי רק מוצרים רפואיים שהיו שימוש של חולים במדינות הסיכון מצריכים התייחסות מיוחדת, הכוללת הסגר לתקופה של שבועיים ופתיחת החבילה בתנאים מוגנים ובאוויר הפתוח".

הידיעה הראשונה נתקבלה ב"דואר האדום"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בחינת בגרות בצל הסארס. אילוסטרציה
צילום: איי פי
המבחנות הגיעו מהונג קונג. אילוסטרציה
מומלצים