שתף קטע נבחר

שלום: לא נקבל את מפת הדרכים ללא התיקונים

במסיבת עיתונאים בלונדון אמר שר החוץ כי ניסיון לכפות על שרון את מפת הדרכים ללא השינויים עלול לגרום להפלת הממשלה ולעיכוב נוסף בתהליך. "זה עלול להיות עוד ניסיון כושל לכינון שלום"

שר החוץ, סילבן שלום, אמר היום (ו') במסיבת עיתונאים בלונדון כי ישראל לא תקבל את "מפת הדרכים" לשלום עם הפלסטינים מבלי שיוכנסו בה שינויים.
"לישראל יש 14 תיקונים לתוכנית השלום", אמר שלום. לדבריו, "לא מדובר במכשולים, אלא בשינויים שמטרתם לצמצם את הפערים באופן שיאפשר את יישום התוכנית. אחרת, אני חושש שיהיה זה עוד ניסיון כושל לכינון שלום, כמו ניסיונות רבים שנכשלו מאז 1967".
שלום אמר כי ניסיון לכפות על ראש הממשלה אריאל שרון לאשר את מפת הדרכים ללא אימוץ התיקונים עלול לגרום להפלת הממשלה ולבחירות חדשות, "מה שיגרום לעיכוב נוסף בתהליך".
בהתייחסו לפגישה מחר בין שרון לראש הממשלה הפלסטיני אבו מאזן אמר שלום כי "אני מקווה שהפגישה תסמן את תחילתו של תהליך שיוביל אותנו לחידוש השיחות".
הוא הוסיף כי "אחרי המלחמה בעיראק יש הזדמנויות חדשות שאנו נחושים לקדם. אנו מקווים שגם הפלסטינים חשים באותו אופן". אתמול נועד שלום עם ראש הממשלה טוני בלייר ושר החוץ ג'ק סטרו.

סולנה: האיחוד האירופי יגביר מעורבותו

הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולנה, אמר היום כי האיחוד יגביר את מעורבותו ביישום "מפת הדרכים".
"אנו מתכוונים להמשיך להיות יותר מעורבים בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים", אמר סולנה לכתבים בבירות, בירת לבנון. "אני מקווה שבימים הקרובים יתקיימו פגישות חשובות שיתנו דחיפה לתהליך השלום", הוסיף.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שלום ובלייר בפגישתם
צילום: איי פי
צילום: ערוץ 2
שרון. "הממשלה עלולה ליפול"
צילום: ערוץ 2
מומלצים