שתף קטע נבחר

לפיד: ערפאת עומד מאחורי שרשרת הפיגועים

זעם במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע בעפולה. לדברי לפיד, "יש לתת עדיין סיכוי לאבו מאזן". שטייניץ': "לחסל את הרשות ולבטל את ממשלתה החדשה". יולי תמיר: לא להשתמש בפיגוע כעילה להשהיית השיחות על מפת הדרכים

תגובות נזעמות במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע בעפולה. שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד אמר כי "יש לנו סיבות טובות לחשוב שערפאת עומד מאחורי הפיגועים, אם במעשים ואם בשתיקה".
השר הוסיף כי למרות הפיגועים לא צריך להתייאש עדיין מממשלת אבו מאזן. "הוא ודאי לא עומד מאחורי זה ולא יכול לעצור אותם בשלב הזה. יש לתת סיכוי לממשלת אבו מאזן", הדגיש.
לדברי לפיד, על ראש הממשלה לנצל את ביקורו הקרוב בוושינגטון כדי לתת פרסום מרבי למעשי הטרור הללו שיוצרים הרבה הבנה לישראל בארה"ב.
השר גדעון עזרא מהליכוד אמר כי "טוב שראש הממשלה לא נסע לארה"ב שכן אם היה שומע על הפיגוע שם - הוא היה נמצא במצב מאוד לא נעים".
השר הדגיש כי האמריקנים צריכים "לעשות שיעורי בית" בדקדקנות לפני שהם מגבשים את עמדתם ל"מפת הדרכים".
בעניין ערפאת, אמר השר כי גירושו לא יפתור שום דבר, "שכן השפעתו בחו"ל תהיה הרסנית יותר ויש לבודדו מהעולם".
יו"ר ועדת החוץ וביטחון, ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) אמר כי "צריך לחסל את הרשות ולהביא לביטול הממשלה שמונתה". לדבריו, רק מהלך כזה ייתן סיכוי לצמיחתה של רשות שתכבד הסכמים בעתיד.
הוא הוסיף כי "אין חדש תחת השמש, כבר עשר שנים שהרשות לפיגועים נתונה ואנחנו משחקים עם עצמנו בלחזק את הטובים מול הרעים ברשות".
השרה לאיכות הסביבה, יהודית נאות, אמרה בתגובה לפיגוע כי זהו "עוד מסמר בארון התקווה משום שברור שהאלמנטים הקיצוניים מצליחים, באמצעות הפיגועים האלה, לערער את היסודות החיוביים בשני הצדדים". לדבריה, "מדובר בעוד תמריץ לזירוז הקמת גדר הפרדה".
ח"כ יולי תמיר (עבודה) גינתה את הפיגוע וקראה לראש הממשלה שלא להיאחז בפיגוע כעילה להשהיית המשא ומתן עם הפלסטינים על "מפת הדרכים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
לפיד. אבו מאזן לא מאחורי זה
צילום: סבסטיאן שיינר
תמיר. לא להיאחז בפיגוע כעילה
מומלצים