שתף קטע נבחר

"לחץ על שרון להגיע לוושינגטון בשבוע הבא"

וושינגטון פוסט: בכירים בממשל האמריקני חוששים שאם שרון לא יגיע עד סוף החודש, "יאבד המומנטום" לקידום מפת הדרכים והלחץ על ישראל לקבל את מפת הדרכים יתמסמס

בכירים בממשל האמריקני לוחצים על ראש הממשלה, אריאל שרון, להגיע לפגישה עם נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, בשבוע הבא - כך מדווח הבוקר (יום ג') העיתון "וושינגטון פוסט".
בוש צפוי לצאת לסדרת פגישות באירופה ב-29 במאי ובממשל האמריקני חוששים שאם שרון לא יגיע עד אז, "יאבד המומנטום" לקידום מפת הדרכים והלחץ על ישראל לקבל את מפת הדרכים יתמסמס. בוש התייחס אמש לביטול ביקורו של שרון: "ראש הממשלה אריאל שרון תכנן לבוא לכאן, וכמובן שיש טרוריסטים שרוצים לסכל את הביקור באמצעות פיגועים והרג".

מחוייבים למפת הדרכים

בממשל האמריקני דורשים מהרשות הפלסטינית לנקוט בפעולה נחושה נגד הטרור, ועם זאת מדגישים את מחוייבות ארה"ב לתהליך שלום. נשיא ארה"ב אמר אמש לאחר הפיגוע בעפולה שיש לו אמון בתהליך השלום במזרח התיכון וכי ימשיך לפעול ליישום מפת הדרכים, למרות שורת הפיגועים בישראל: "מפת הדרכים עדיין קיימת, החזון של שתי מדינות המתקיימות זו לצד זו בשלום הוא חזון אמיתי וכזה שאפעל ליישומו".
בוש הוסיף: "אנו עדיין בדרך לשלום. זו פשוט הולכת להיות דרך מלאת מהמורות ואני לא מתכוון לזנוח את הדרך עד שנשיג את הגשמת החזון. אני אניע את תהליך השלום קדימה. אבל ברור שהתהליך לא יתנהל בקלות, כל עוד טרוריסטים הורגים".
קודם לכן אמר דובר הבית הלבן ארי פליישר כי בוש ממשיך להאמין שראש הממשלה הפלסטיני החדש אבו מאזן הוא איש של רפורמות, למרות הפיגועים. אולם, לדבריו, חשוב שכל הפלסטינים יילחמו בטרור.

אירופה: ערפאת עדיין שחקן מפתח בתהליך השלום

בתום מפגש שנערך אתמול בבריסל בין שרי מדינות האיחוד האירופי גינו הנציגים את הפיגועים שהתבצעו בישראל בסוף השבוע והערב ובהודעת הסיום כתבו: "לא נחסוך מאמץ להשיג שלום במזרח התיכון".
שר החוץ של יוון, הנשיאה התורנית של הארגון, אמר כי האיחוד האירופי ממשיך לראות ביאסר ערפאת כממלא תפקיד מפתח בתהליך השלום במזרח התיכון. לדבריו, "הנושא האמיתי כעת הוא 'מפת הדרכים'", אמר השר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
לחץ על שרון
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: רויטרס
בוש בפיליפינים. "דרך מלאת מהמורות"
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
הפיגוע היום בעפולה
צילום: רויטרס
מומלצים