שתף קטע נבחר

הצעות חוק: למאבטחים מגיע יותר

שתי הצעות חוק שהונחו היום על שולחן הכנסת קוראות לשפר את תנאי התעסוקה של המאבטחים ולהשוותם לאלו של חיילים ושוטרים

חברי הכנסת אהוד יתום (ליכוד) ומתן ולינאי (עבודה) הניחו הבוקר (יום ג') על שולחן הכנסת שתי הצעות חוק נפרדות, הקוראות למדינה להכיר באופן רשמי בעבודתם של המאבטחים כעבודה מועדפת.
הצעת החוק שהגיש וילנאי, "תגמול המאבטח הנפגע בהצלת חיי זולת", מציעה להעניק למאבטח שנפגע או נהרג בעת מילוי תפקידו את אותן ההטבות והתנאים שמקבל חייל או שוטר. בין היתר כוללת ההצעה מתן תנאים סוציאליים, ליווי צמוד של המשפחה וטיפול ושיקום המאבטח.
וילנאי טען בהסבר להצעתו כי "חובה להיאבק את מאבקם של המאבטחים. פעמים רבות מדובר בצעירים ובעולים חדשים שעושים עבודתם נאמנה למרות כל הסיכונים. אני מעריך שמערכות הביטחון והאוצר לא יאהבו את הצעת החוק, אבל מדובר בצורך השעה. מדינת ישראל חייבת לתת פתרון לבעיית המאבטחים".

אבטחה: עבודה מועדפת

חבר הכנסת אהוד יתום מבקש לבצע תיקון ל"חוק הביטוח הלאומי". בהצעת החוק שהגיש הוא קורא לכלול את עבודות האבטחה והשמירה במתקנים ציבוריים או פרטיים ברשימת העבודות המועדפות, מתוך כוונה לתגמל את המאבטחים ולשפר את תנאי עבודתם.
עלות התיקון שמציע יתום נאמדת ביותר מחמישה מיליון שקלים, ולכן נדרש לו רוב של יותר מ-50 חברי כנסת. לחילופין, הממשלה תידרש לתמוך בהצעת החוק כדי להעבירה בכנסת. על אף הקושי הטמון בכך, יתום משוכנע כי יצליח במשימתו.
"אני לא מוצא מי שיתנגד להצעה כזו", אמר יתום. יתום מתכוון להיפגש השבוע עם שר האוצר, במטרה לשכנע אותו לתמוך בהצעתו. "המאבטחים הם המעגל האחרון ולפעמים החשוב ביותר במערך האבטחה הלאומי, יש להקים 'רשות לאבטחה ממלכתית' ולהתייחס למקצוע הזה ביתר רצינות", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
מתן וילנאי: להשוות תנאים
צילום: זום 77
צילום: גלי תיבון
אהוד יתום: עבודה מועדפת
צילום: גלי תיבון
מומלצים