שתף קטע נבחר

ארגון חדש בליכוד נגד יישום מפת הדרכים

ח"כ גלעד ארדן מהליכוד מתכוון להקים ארגון על טהרת חילונים אקדמאים, שיצא נגד יישום מפת הדרכים: "הערבים מבינים רק כוח". ארדן מתכוון לשתף בארגון צעירים ישראלים "לא כמו המתנחלים, עם הכיפות והזקנים"

ח"כ גלעד ארדן מהליכוד, יוזם הקמת אירגון חדש: מפסק (מדינה פלסטינית אסון קיומי) שמו, שיילחם ביישום תוכנית מפת הדרכים. כך נודע היום (ד') ל-ynet.
"יש הרבה צעירים שמאמינים שלעולם לא יהיה פה שקט עם ויתורים. צריך לנסות דרך אחרת. צריך להבין שהערבים מעריכים רק כוח. כשיהיה לנו כוח שאין סיכוי להשמיד, וכשהם יפנימו את זה, נוכל לדבר איתם על הסכם, שלא צריך לכלול מדינה פלסטינית", אמר ארדן.
בכוונתו לגייס לאירגון שלו מאות צעירים וסטודנטים החיים בתוככי הקו ירוק, להבדיל ממתנחלים שמייצגים את הנושא בתקשורת בדרך כלל. "אני מסתובב במקומות שונים, כולל פאבים ומקומות שבהם מבלים אנשים צעירים, ואני מגלה שיש הרבה אנשים שחושבים כמוני, שאין פרטנר לשלום, אבל אין להם מסגרת. בגלל זה, הציבור נכנע לתקשורת ולמקסמי שווא", אומר ארדן.
"אבל מי שמייצג את העמדות האלה בדרך כלל הם המתנחלים, עם הכיפות והזקנים. הציבור בישראל לא מקשיב לטיעונים שלהם, כי כשהוא רואה מתנחל מדבר שוב נגד הפלסטינים, זה לא מעניין אותו. אני רוצה לנסות וליצור מסגרת של אקדמאים חילונים, שהציבור ברובו יכול להאמין להם. יש הבדל עצום אם באים להפגין מול משרד ראש הממשלה אלף מתנחלים או אלף אקדמאים, צעירים שמדברים בשפה אחרת".

המפלגה שמה מקלות בגלגלי צעירי הליכוד

ארדן, המשמש בחמש השנים האחרונות כיושב ראש צעירי הליכוד, חשב תחילה להקים את תנועת ההתנגדות למפת הדרכים בתוך הליכוד, אולם במהרה גילה כי אף אחד לא ימהר לעזור לו.
"הדעות שלי שונות משל ראש הממשלה", הוא מסביר. "לא מאפשרים לצעירי הליכוד לפעול בנושאים האלה, וכמובן שלא יעמידו משאבים לצורך הפעילות הזו. ברגע שאני מארגן הפגנות נגד ראש הממשלה, וצעירים יוצאים נגד ראש הממשלה, אני נתקל בקיר. בעבר ניסו אפילו להדיח אותי או להחליש אותי כשניסיתי לפעול נגד דברים".
התוכנית של ארדן לגיוס המסבירנים הצעירים, שיסתובבו בתוכניות טלויזיה, ישתתפו בפאנלים שונים ויקימו קבוצות לחץ באוניברסיטאות ובמכללות, כוללת פרסומות באינטרנט ושלטי חוצות במקומות בילוי של צעירים.
ארדן כבר נפגש עם חברות פרסום כדי למצוא סיסמה שתסיע לו בגיוס הצעירים. "ברגע שנגייס את האנשים, נתחיל להכשיר אותם", אומר ארדן. "ניקח אותם לסיורים ביש"ע, נארגן להם הרצאות עם אנשי ביטחון לשעבר, ואחר כך נדאג שיגיעו לכל מקום כדי לקיים פעולות הסברה. הציבור היום שטוף מוח והוא רואה רק את הצד של השמאל. את זה אני מנסה לשנות".
ארדן משוכנע כי התוכנית שלו, לכשתצא לפועל, תעבוד ותצליח לשכנע את הציבור הישראלי "להפסיק לחלום". לדבריו: "אנשים לא מאמינים במדינה פלסטינית, אבל הם לא שומעים שום קול אחר. אחרי השנתיים האחרונות, ואחרי כל מה שקרה, שוב מציעים לעם את אותם פתרונות, כאילו היו מזוכיסטים. הרגו לנו שבע מאות איש, והיום חוזרים לאותה נוסחה כשמנהיג הליכוד מציע את זה. אין לי הסבר לתופעה הזו. זה לא לוגי. זאת פסיכולוגיה של לחץ בינלאומי ושטיפת מוח".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
ארדן. "הערבים מבינים רק כוח"
צילום: אתר הכנסת
צילום: סבסטיאן שיינר
ראש הממשלה. אלף אקדמאים יפגינו מול ביתו, על פי התוכנית
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים