שתף קטע נבחר

עמרי שרון: אפשר להגיע להסדר עם אבו מאזן

את הזכות לנאום במליאה הוא שומר "לימים שיהיו לו דברים חשובים להגיד". אך בתדרוך כתבים הוא שובר שתיקה ומפרט למה לא השתתף בדיון על הסרת חסינותה של בלומנטל, ומה הוא חושב על נתניהו, החרדים, גירוש ערפאת וגם ענבל גבריאלי

עומרי שרון שובר שתיקה. במפגש ראשון עם כתבי הכנסת, הביע אתמול (ד') התנגדות לגירוש ערפאת, מאחר ולדעתו, "בעולם, הנזק הצפוי ממנו עלול להיות גדול יותר". עם זאת, הוא אופטימי ביחס לסיכוי של ראש הממשלה ואבו מאזן להגיע להסדר עם הפלסטינים עוד בקדנציה הנוכחית. ולא, הוא לא מאמין שיצביע אי פעם בניגוד לדעתו של אביו.
בעניין עבודתו בכנסת, החליט שרון להיעזר באחרונה בשירותיה של עוזרת פרלמנטרית, מאבטחת לשעבר בבית ראש הממשלה. את הזכות לנאום במליאה הוא שומר לימים שיהיו לו "דברים חשובים להגיד". עם זאת הוא בוחר להדגיש: "בכנסת נעשים הרבה מאד דברים. זאת זכות מאטד גדולה להיות פה, לקחת חלק, להשתתף, גם אם התרומה שלי שולית, נעשים פה דברים מהותיים".

"ביבי עושה עבודה קשה"

שרון הצעיר מלא שבחים לשר האוצר. "ביבי עושה עבודה קשה. שיתוף הפעולה שלו עם משרד ראש הממשלה ראוי לציון. מדובר בעבודת צוות מדהימה". והוא מוחה גם על הדברים שהטיחה חברת הכנסת תמיר בח"כ גבריאלי. "התגוללות נגד מישהו בגלל משפחתו זה דבר רע. לא הכרתי את ענבל לפני שהתחלתי לעבוד, אבל מדובר בבחורה רצינית עם עמדות ברורות וביטחון עצמי".

שאלה: כחבר ועדת הכנסת מדוע לא השתתפת בדיונים להסרת חסינותה של נעמי בלומנטל ?

"בגלל שיש חקירה שאני מככב בה לא הרגשתי נוח להשתתף. לא רציתי להיכנס להליך ההחלטה של ועדת הכנסת כי אני חלק בשרשרת. אסור לבטל את סמכות הכנסת ולהחליט על הסרת חסינות, כיוון שאני נגד צמצום כוחה. הליך הסרת החסינות הוא חלק מהאופן שהכנסת רואה את עצמה".

שאלה: מייחסים לך השפעה על ראש הממשלה שלא להקים קואליציה עם החרדים.

"קל מאד לייחס לי דברים. הרבה יותר קל לפגוע בי מאשר בראש הממשלה. לא צריך להתבלבל בעובדות. החרדים לא היו רק עם הליכוד, נכון שיש לנו איתם הרבה עמדות משותפות ויש חיבור בין קהלי המצביעים. צריך לחדש את הדיאלוג עם החרדים. אין פה בגידה גדולה כמו שמציגים את זה. בגלל הצורך בתוכנית כלכלית כל כך קשה, היה ברור שהם לא יכולים לקחת חלק בממשלה.

שאלה: רה"מ יצליח להגיע להסדר מדיני במהלך הקדנציה ?

"לגבי קץ הסיכסוך אני לא בטוח. אבל בקדנציה הזו אפשר להתחיל בצעדים שיביאו הסדרי ביניים ארוכי טווח. הממשלה הזאת יציבה ואני אופטימי. שלום הוא הרבה יותר מורכב מלחתום על מסמך, כי שלום הוא מצב תודעתי. תהליך אוסלו נכשל כי לקה בתמימות יתר ובחוסר היכרות עם השטח. לא היה תום לב מצד הפלסטינים והכל קם ונפל על זכות השיבה. יש לי תחושה שכעת יש שינוי בתפיסה בציבור הפלסטיני. אני מאמין כי החברה הפלסטינית תהיה הראשונה בחברות הערביות לאמץ את דרך החיים הדמוקרטית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
עמרי שרון. "קל לפגוע בי"
צילום: חיים זיו
צילום: רויטרס
ערפאת. "לא לגרש"
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
נתניהו. "שת"פ ראוי לציון"
צילום: רויטרס
צילום: אתר הכנסת
גבריאלי. "עמדות ברורות"
צילום: אתר הכנסת
מומלצים