שתף קטע נבחר

סארס: הוסרה האזהרה מפני נסיעה להונג קונג

ארגון הבריאות העולמי הודיע כי הסארס נמצא כעת "תחת שליטה" בהונג קונג ובמחוז גוואנדונג בסין, שם פרץ לראשונה הנגיף. לפיכך, בוטלה אזהרת הנסיעה לשני המקומות

ארגון הבריאות העולמי הסיר היום (יום ו') את אזהרתו מפני נסיעה להונג-קונג ולמחוז גוואנדונג בסין. הארגון נימק את החלטתו בכך שמחלת הסארס נמצאת כעת "תחת שליטה" בשני האזורים הללו.
מנהל ארגון הבריאות העולמי אמר כי "במחוז גוואנדונג הופיעו המקרים הראשונים של הסארס, אולם כעת אני יכול להודיע שבעקבות מאמצים של רשות הבריאות המקומית והלאומית, יחד עם סיוע של ארגון הבריאות העולמי, התפרצות הנגיף בגוואנדונג ובהונג קונג נבלמה".
עם זאת, ארגון הבריאות העולמי ממליץ עדיין להימנע מנסיעות לא הכרחיות לבייג'ינג, בירת סין, למחוז הביי בצפון סין, למונגוליה, שנגחאי וטיאנג'ין, בנוסף לטיוואן. זאת בעקבות הידבקות של אנשים נוספים בסארס באיזורים אלה.
בהונג קונג ירד המספר היומי הממוצע של חולים חדשים במחלה אל מתחת לחמישה ביום במשך ששת הימים האחרונים. מספר החולים בבתי החולים ירד אל מתחת ל-60, נמסר מארגון הבריאות העולמי. "תבנית התפרצות המחלה מראה על ירידה קבועה מאז ההתפרצות בסוף מארס", נמסר מהארגון.
בגוואנדונג עמד הממוצע היומי של מספר המקרים החדשים גם כן על פחות מחמישה מקרים, במשך 11 הימים האחרונים.
עד כה נדבקו יותר מ-8,000 בני אדם ברחבי העולם בנגיף ולפחות 687 בני אדם מתו מהמחלה.
בהונג קונג הודיע יואן קויק יאנג, חוקר בכיר במחלקה למיקרוביולוגיה של אוניברסיטת הונג קונג, כי נגיף הסארס נמצא בהפרשותיה של יונק הדומה לנמיה, אולם החיה עצמה אינה נדבקת במחלה. החיות נאכלות בדרום סין וכך כנראה עברה המחלה לבני האדם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
סין. אפשר לנסוע למחוז גוואנדונג
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בדיקת סארס במסעדה בסין
צילום: רויטרס
מומלצים