שתף קטע נבחר

בחמאס שוקלים להפסיק את הפיגועים בתוך ישראל

במו"מ עם הרשות מגלים בכירי החמאס נכונות להפסיק את הפיגועים בשטח הקו הירוק - בתמורה להפסקת ההתנקשויות והפגיעה באזרחים פלסטינים. עם זאת מבהירים: לא ייפסקו הפיגועים נגד חיילים ומתנחלים

המגעים בין תנועת החמאס לבין גורמים בממשלתו של אבו מאזן נמשכים, בניסיון להגיע להבנות על הפסקת אש חלקית, במסגרתה יופסקו הפיגועים בתוך שטח הקו הירוק. כך אמרו היום (שבת) גורמים בחמאס ל-ynet.
אבו מאזן נפגש ביום חמישי עם בכירים בחמאס וביקש מהם להכריז על "הודנא", כלומר הפסקת אש זמנית עם ישראל. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, נציגי החמאס הציבו ארבעה תנאים: שחרור כל האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל; הפסקת מדיניות החיסולים של צה"ל; הפסקת התקיפות הישראליות בשטחים הפלסטינים; הוצאת האזרחים הפלסטינים ממעגל האלימות.
כעת מעריכים מקורות פלסטינים כי בחמאס יהיו מוכנים להתפשר על שחרור האסירים הפלסטינים, אולם יעמדו על כך שישראל תפסיק את ההתנקשויות ותפסיק את הפגיעה באזרחים פלסטינים.
בשיחה עם ynet אמר ד"ר מחמוד א-זהאר, מראשי החמאס, שכדי לבחון את רצינות הסיכוי לרגיעה, על אבו-מאזן להביא "ממי שהוא צריך" (כלומר, מישראל) "את ההתחייבויות לדרישות התנועה".
ד"ר עבד אל-עזיז רנטיסי, מראשי החמאס, אמר לעיתון א-שארק אל-אווסט, היוצא לאור בלונדון, כי בתנועה הבהירו לאבו-מאזן "שיש הזדמנות טובה להוצאת את האזרחים ממעגל האלימות, אם לא ייפגעו אזרחים פלסטינים". עם זאת הוסיף רנטיסי וציין כי "הבהרנו לאבו-מאזן שלא ייפסקו הפיגועים נגד חיילים ומתנחלים בשטחים הפלסטינים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רנטיסי. הזדמנות להוציא את האזרחים ממעגל האלימות
צילום: איי פי
מומלצים