שתף קטע נבחר

הבית הלבן: אישור מפת הדרכים - צעד חשוב קדימה

דובר בבית הלבן: "אנו מצפים להמשך העבודה עם כל הצדדים באזור כדי להגשים את חזונו של בוש". כעת נסללה הדרך לפסגה משולשת במהלך יוני

הממשל האמריקני מברך על אישורה של מפת הדרכים בישיבת הממשלה אחר הצהריים (יום א'). דובר בבית הלבן, אדם לוין, אמר: "זהו צעד חשוב קדימה. אנו מצפים להמשך העבודה עם כל הצדדים באזור כדי להגשים את חזונו של הנשיא בוש כפי שהציג אותו בנאומו ביוני בשנה שעברה".
מקורות בוושינגטון אמרו ביממה האחרונה שלאחר שישראל תאשר את מפת הדרכים, מתכוון הנשיא בוש להיפגש עם ראש הממשלה שרון וראש הממשלה הפלסטיני אבו מאזן. פגישה כזו עשויה להתקיים במהלך חודש יוני אולם עדיין לא ברור אם היא תתקיים במצרים, כפי שתכננו האמריקנים, או בירדן, כפי שמבקשת ישראל כעת. משלחת של פקידים אמריקניים כבר יצאה למזרח התיכון כדי להכין את הפסגה, אולם בכיר בממשל האמריקני אמר לרשת CNN שהפסגה לא תתקיים אם הפלסטינים לא יחלו להילחם בטרור, וישראל לא תבצע הקלות בשטחים.
"אם פגישה תסייע להתקדמות לקראת שתי מדינות החיות זו לצד זו בשלום, אשקול ברצינות פגישה כזו", אמר בוש לעיתונאים בתום פגישה אתמול עם ראש ממשלת יפן, יונישירו קואיזומי, בטקסס.

משלחת תיאום

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, אמר בסוף השבוע שארה"ב עשויה לשגר בקרוב משלחת "תיאום" אמריקנית, שתפקידה יהיה לסייע לישראלים ולפלסטינים לשתף פעולה בעניינים ביטחוניים ואחרים הקשורים ביישום מפת הדרכים. המשלחת תמנה שבעה עד עשרה אישים ממחלקת המדינה ומסוכנויות פדרליות אחרות, המתמחים בביטחון ובמודיעין.
מקור בכיר במחלקת המדינה אמר כי קבוצה זו עשויה להפוך לקבוצת "פיקוח" על יישום מפת הדרכים, אולם לדבריו, ארה"ב מעדיפה שלא לכנות את חברי המשלחת "פקחים", כדי לא לעורר חששות אצל הישראלים.
בתוך כך נמשכים המגעים לקראת פגישה - ייתכן שעוד השבוע - בין שרון לאבו מאזן. לדברי גורמים מדיניים בירושלים השניים ידונו על האפשרות להעביר לפלסטינים את האחריות הביטחונית על "אזור מבחן", כדי לראות אם יוכלו להשתלט עליו.

סייעה בהכנת הידיעה: דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הנשיא בוש. מתכנן פיסגה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
שרון ואבו מאזן. ייפגשו אולי עוד השבוע
צילום: איי פי
מומלצים