שתף קטע נבחר

לשכת מפלגת העבודה: ימונה יו"ר זמני לשנה

הצעתו של בנימין בן אליעזר התקבלה ברוב קולות, וכעת יידרש שינוי בחוקת המפלגה. "שנת היו"ר הזמני תעניק יציבות". קרע בין בן אליעזר לסנה על סוגיית חשאיות הבחירות בהצבעה על כהונת היו"ר הזמני

לשכת מפלגת העבודה קיבלה אחר הצהריים (יום א') ברוב גדול את הצעתו של בנימין בן אליעזר לבחור יו"ר זמני למפלגה, שיכהן במשך שנה אחת מתחילת יוני. כעת יצטרכו מוסדות המפלגה, המרכז או הוועידה, להתכנס ולשנות את חוקת המפלגה המחייבת קיום בחירות ליו"ר קבוע תוך 14 חדשים מהבחירות לכנסת. לאחר שתשונה החוקה יצטרכו חברי מרכז המפלגה לבחור את היו"ר הזמני.
בן אליעזר המליץ לחברי הלשכה לבחור בשמעון פרס לתפקיד, אלא שיו"ר פורום הדור הבא במפלגה, דני עטר, הודיע כבר בשבוע שעבר כי בכוונתו להתמודד על התפקיד מול פרס. לפיכך לא ברור כעת כיצד יצביעו חברי המרכז ומי ייבחר לתפקיד היו"ר הזמני.
בן אליעזר אמר אחרי ההצבעה: "ההחלטה היא תוצאה של הרצון של חברי הלשכה לסיים את התהליך הזה במהירות. השנה הזו, שבא יהיה יו"ר זמני, תהיה שנה של יציבות, שתבטיח לכל מועמד ראוי שירצה להתמודד על תפקיד היו"ר הקבוע אפשרות להתארגן".
דני עטר אמר: "זה מחזק את המהלך שלנו (פורום הדור הבא - א.ש.) ומחייב את כולם ללכת לבחירות חשאיות, בהן כל אדם יוכל להתמודד. מבחינתנו זה הישג משום שעד כה ההנהגה התנגדה לבחירות חשאיות. אבל הלשכה קיבלה את ההצעה שלנו לקיים בחירות כאלה במרכז".
יושבת ראש סיעת העבודה בכנסת, ח"כ דליה איציק, אמרה בתום ההצבעה כי "יש כאן ללא ספק סגירת מעגל. דווקא ביום שהליכוד מאמץ את דרכה של מפלגת העבודה, ביום שהליכוד צריך לעלות לקבר רבין ולבקש סליחה, בחרו למעשה חברי הלשכה בשמעון פרס ליו"ר הזמני. אני שמחה מאוד שפואד ראה את טובת המפלגה לנגד עיניו".

קרע בין בן אליעזר לסנה

חברי הלשכה דחו את הצעתו של ח"כ אפרים סנה לקיים את ההצבעה בלשכה על אורך כהונתו של היו"ר הזמני באופן חשאי. סנה אסף בימים האחרונים 61 חתימות של חברי לשכה שהיו מבטיחים לו קיום בחירות חשאיות, אולם בן אליעזר ואיציק טירפדו את המהלך ביומיים האחרונים כאשר קיימו שיכנעו עשרות חברי לשכה לחזור בהם מחתימתם.
במפלגת העבודה מעריכים כעת כי נוצר קרע משמעותי בין בן אליעזר לסנה. גורמים במפלגה מעריכים שההשפלה שספג סנה בלשכה תוביל להודעה שלו כי הוא מתכוון להתמודד על תפקיד היו"ר הקבוע של המפלגה.
הלשכה דחתה גם הצעה של סנה יחד עם הח"כים וילנאי ושוחט לפיה היו"ר הזמני יכהן עד מרץ. רק שני חברי לשכה הצביעו בעד הצעה זו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
המליץ על פרס. בן אליעזר
צילום איי פי
סנה. פואד ואיציק טירפדו את המהלך שרקם
מומלצים