שתף קטע נבחר

חילוקי דעות באיחוד הלאומי באשר לפרישה, בינתיים נשארים

סיעת האיחוד הלאומי תתכנס בצהריים לדון בהמשך המאבק במפת הדרכים. כמה מחברי המפלגה קוראים לצאת מהממשלה, אך לפי שעה נראה שהם במיעוט. בימין הקיצוני מתכננים הפגנות ליד בתיהם של שרים

מאז אמש התכנסו מוסדות "תקומה" ו"מולדת", שתיים מהמפלגות המרכיבות את סיעת האיחוד הלאומי ודנו באפשרות לפרוש מהממשלה בעקבות אישור תוכנית מפת הדרכים. אולם גורמים בכירים באיחוד הלאומי הדגישו הבוקר שלפי שעה אין בכוונתם לפרוש מהממשלה.
סיעת האיחוד הלאומי תתכנס בצהריים לדון בהמשך המאבק במפת הדרכים מתוך הממשלה. במפלגה נשמעים קולות הקוראים לפרישה, בייחוד בתקומה ובמולדת.
סגן השר צבי הנדל אמר הבוקר בעת סיור שקיים עם חברו לסיעת תקומה אורי אריאל בסילואן שבמזרח ירושלים: "אני לא מכחיש שישנן התלבטויות והתייעצויות עם רבנים בעניין, ובקרוב נגיע להחלטה. בסופו של דבר המעשים הם שמדברים ולא הדיבורים".
לדברי הנדל, מפת הדרכים היא מסמך חמור ביותר: "אני מאמין שהרעל הזה, שחדר אתמול את קירות משרד ראש הממשלה, יתפוגג במהירה, שכן מדובר בהחלטה להקים מדינת טרור בזמן שכל העולם חוצה ימים ונהרות לחסל את הטרור". הנדל הוסיף: "במקום לבנות למשל את ירושלים ולרכוש את כל הבתים מבני דודנו שקמים עלינו, מקבלים החלטות שאף מדינה בעולם לא היתה מקבלת במקומנו".
את הטון הקובע באיחוד הלאומי משמיע השר אביגדור ליברמן שאמר ששרי האיחוד הלאומי יפרשו רק כאשר יתחילו תזוזות משמעותיות בשטח: "כל זמן שמדובר רק בדיבורים אנחנו בפנים", אמר ליברמן ל-ynet לאחרונה.
פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר הזהיר הבוקר שבכוונת אנשיו לפרסם את מספרי טלפון הניידים ומספרי הטלפון בבתיהם של שרי הממשלה וחברי הכנסת מסיעות הימין. בן גביר הסביר שבדרך זו יוכלו אזרחים מהשורה ליצור קשר עם אותם שרים ולהביע את מחאתם. עוד אמר שפעילי הימין הקיצוני יפגינו מול בתיהם של שרים מהימין שתמכו במפת הדרכים.
ברחבי ירושלים, בכביש ירושלים תל-אביב ובאזור גוש-דן רוססו במהלך הלילה כתובות נגד שרי הימין אביגדור ליברמן, בני אלון ואפי איתם. בין היתר, נכתב: "איתם וליברמן מוכרים אותנו". המשטרה פתחה בחקירה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
שוקלים פרישה. הנדל
אתר הכנסת
צילום: גלי תיבון
ליברמן קובע את הטון
צילום: גלי תיבון
מומלצים