שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מהנעשה בעולמנו

  מחקר מוכיח סופית - פוליטיקאים הם שקרנים, כדאי לשנות גישה כלפי ג'וקים, דגי זהב בבלנדר, תאונה קשה בין איש ופיל ומה עשה אפר בסניף "קנטקי פרייד צ'יקן"  המדע מאשר: פוליטיקאים הם שקרנים

  לאחר מחקר ארוך ומעמיק, הגיעו מספר מדענים למסקנה הבלתי נמנעת: פוליטיקאים הם שקרנים. ממחקר שפורסם במגזין הבריטי "אובזרוור" על ידי גלן נווי, מומחה למדעי המדינה באוניברסיטת סרטקלייד, עולה כי אמירת שקרים היא אחת מהפעולות החשובות ביותר אותן מבצע הפוליטיקאי הממוצע בעולם הדמוקרטי. "על הפוליטיקאים להיות יותר כנים בקשר לשקרים שהם מפיצים", אמר נווי לעיתון.
  לפי מחקרו של נווי, מסתבר כי המצביע הממוצע מצפה מהפוליטיקאי שישקר לו בנסיבות מסוימות, ולעיתים אף דורש זאת. "ההתייחסות לפוליטיקה כאל מקצוע שאמור להיות הגון ואמין היא מוטעית, עדיף להתייחס אליה כאל משחק פוקר", הוא מסביר. "במשחק פוקר, בדיוק כמו בפוליטיקה, השחקנים מצפים שתרמה אותם ברגע זה או אחר".
  לטענתו של נווי, השקרים שמפיצים הפוליטיקאים מוצדקים לעיתים, למשל כאשר ביטחון המדינה מוטל על הכף. מעבר לכך, במהלך מלחמה, כאשר הציבור לא מצפה לשמוע את האמת, יש לו את כל הסיבות הלגיטימיות לדרוש שישקרו לו.
  על פי רוב, מדווח במחקר, פוליטיקאים לא משקרים מיוזמתם החופשית, אלא אך ורק כאשר הם נדחקים לפינה. ככל שהציבור ישאל פחות שאלות – ישקרו לו פחות. דוגמא טובה לכך היא שביל קלינטון נאלץ לשקר בקשר לטיב יחסיו עם מוניקה לווינסקי. נשיאים אחרים שקדמו לו, לא היו צריכים לשקר בנושאים שכאלו, ולו רק כי מעולם לא נשאלו על כך.
  "כאשר עיתונאים ויריבים פוליטיים דוחקים את הממשלה עוד ועוד, בנושאים עליהם היא אינה מעונינת להרחיב את הדיבור, הסיכוי שהממשלה תשקר הולך וגדל", הוא מסכם.

  ואם אתה יוצא לחופשה, פשוט תמעך אותם

  הכלב תובעני מידי? אלרגי לחתולים? אז למה לא לפתוח את דלת ביתך בפני חיית המחמד החדשה והמקסימה – תיקן ענק, או בשפת העם: "ג'וק".
  עובדים בתעשיית חיות המחמד באוסטרליה מספרים, כי במהלך חמשת השנים האחרונות חלה עלייה גדולה מאוד בכמות האנשים המבקשים לרכוש חרקים כחיות מחמד. מבין כל החרקים, מספרים העובדים, הזן הפופולרי ביותר על מגדלי החיות הוא התיקן הענק, זן ייחודי לאוסטרליה.
  "נכון שהם לא נראים כמו חיית המחמד הסטנדרטית", אומר ג'ון אוליב, אחד מהספקים הגדולים ביותר של תיקני ענק, "אבל הילדים יכולים לשחק איתם, בלי שההורים יחששו שיגרם להם נזק כלשהו, והטיפול בהם מצריך השקעה נמוכה מאוד".
  על אף היתרונות העצומים הגלומים בגידול התיקן, מסתבר שלהרבה מאוד אנשים עדיין קשה להסתכל על החיה. הם לא מסוגלים להתייחס אליה כמשהו שהוא לא חרק מעופף שראוי למחוץ על המרפסת בקיץ. לכל אותם צרי מוחין אנו ממליצים בחום לגדל את הזן האוסטרלי של תיקני הענק. זן שניתן למצוא גדל אך ורק באזורים החמים של צפון-מזרח המדינה.
  "מדובר ביצורים מקסימים ממש. הם נקיים, לא מסריחים, וחוץ מזה שהם ג'וקים, אין בהם שום דבר רע", אומרת סו הסנפוש, ספקית באחת מחוות החרקים האוסטרליות.
  התיקנים הענקיים, ששמם המדעי הוא Macropanesthia Rhinoceros, מגיעים לגודל של כף יד ושוקלים קילו וחצי, כשהם בגודלם המקסימלי. אורך חייהם עומד על כ-10 שנים. את התיקנים, הבוהקים באור ובעלי רגליים שעירות ומדגדגות, ניתן לגדל באקווריום גדול, עם מעט חול. יש לשמור על טמפרטורת חדר חמימה ולדאוג לאספקת עלים סדירה. חיות המחמד החדשות שלכם אוהבות להתפנק. הן לא בורחות כשמחזיקים אותן, ומגדלים מסוימים אף טוענים שהתיקן מוציא קול גרגור חלוש כשמדגדגים אותו בעדינות.
  מאמן החיות סטיב אוסטון, שמאמן את התיקנים, אומר שהם חיות חכמות להפליא הנוהגות לנוע באיטיות, זאת מכיוון שאין להן כנפיים. בתוך שבעה ימים בלבד הצליח אוסטון ללמד קבוצה של תיקנים לגשת אליו כאשר הוא קורא בשמם, לטפס על עמודים קטנים, לקפוץ דרך רשת ולהגיע אל חתיכת אוכל שמוקמה במרחק.
  "הם לא יחכו על מפתן הדלת עם העיתון בפה כמו הכלב, אבל הם יכולים להגיב כאשר קוראים להם, בצורה שלבטח עולה על זו בה מגיבים דגים", הוא מסביר. לדבריו, "יש להם אינטליגנציה מסוימת ולאחרונה אנשים רבים מבינים שניתן להתייחס אליהם כאל חיית מחמד לכל דבר ועניין". בניגוד לקרובי משפחתם, החיים בבוץ ובביבים, התיקנים הענקיים הם חיות נקיות להפליא, ואין שום סיכוי שיפיצו מחלות. "הם נקיים בדיוק כמו אוגר ביתי", מסביר אוסטון.

  דג זהב בבלנדר

  מנהלו האמנותי של מוזיאון בדנמרק הואשם ביום שני האחרון בהתעללות בחיות, זאת לאחר שטען שהצגתם של דגי זהב בתוך בלנדרים מופעלים, אינה מהווה התעללות.
  בתערוכה, המוצגת במוזיאון לאמנות שבעיר קולדינג, מוצגים עשרה בלנדרים, כשבתוכם שוחים דגי זהב. המבקרים בתחרות מוזמנים להפעיל את הבלנדרים, באם הם מעונינים בכך. בשנת 2000 ביקר במוזיאון המבקר האחרון שנענה להזמנה, וגרם למותם של שני דגים.
  פעילים למען זכויות בעלי החיים בדנמרק הגישו תלונה לבית המשפט, בה הם טוענים שמדובר בהתעללות פושעת בחיות.

  אפר אדם נמצא בסניף "דרייב אין"

  עובדים בסניף הטקסני של "קנטקי פרייד צ'יקן" הופתעו לגלות בדלפק השירות שלהם את אפרו של אדם שנפטר בדצמבר האחרון. המשטרה אינה יודעת כיצד הגיע האפר לדלפק, אבל דבר אחד בטוח, הוא לא חיכה שם מאז תאריך המוות.
  עובד מסור גילה ביום חמישי האחרון קופסה חשודה על דלפק השירות. שוטרים שהוזעקו למקום על מנת שיבחנו את החפץ החשוד, נדהמו לגלות אישור שריפת גופה מודבק עליה. בתוך הקופסה מצאו השוטרים הנדהמים שקית פלסטיק ובתוכה אפרו של רוברט רוג'רס, שנפטר ב-12 לדצמבר האחרון. בתו של הנפטר סיפרה למשטרה, כי הקופסה ובה האפר הוטמנה בתוך כד כסף גדול שנגנב לאחרונה מביתה.
  השוטרים החוקרים את הפרשייה מעריכים כי הגנב מצא את הקופסה בתוך הכד וזרק אותה על הדלפק, כשעצר לרכוש מזון.

  שיכור נפצע כשרץ אל תוך פיל

  וייטנאמי שיכור נפצע קשה, כאשר רץ אל תוך פיל, אותו לטענתו "לא ראה". הפיל ההמום הרים את האיש וזרק אותו בנונשלנטיות אל צדי הכביש.
  וו קוואנג פוק, בן ה-39, הובהל לבית החולים שבמחוז דקלק, 220 מיילים מצפון-מזרח להו-צ'י-מין. רופא בבית החולים סיפר, כי הוא סובל משלוש צלעות שבורות ופציעות רבות בפניו.
  קבוצת המטיילים עמה נמנה גם פוק מיודענו, ישבה לאכול ארוחת צהרים באחד מבתי הקפה בעיר, כאשר שמעו קול צעקה של ילד כבן שמונה, שכנראה נפל מאיפה שהוא. פוק רץ החוצה, כדי לחפש את הילד, ולא שם לב לפיל הענק שעמד על המדרכה מולו. הוא זינק "לתוך" הפיל, וזה הרימו בעזרת החדש והשליכו למרחק של כמה מטרים.
  בכיר בממשל המקומי, שהזדהה בשם "דו", סיפר כי זוהי הפעם הראשונה בה אדם נפצע על ידי פיל.

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  קילו וחצי ועשר שנים אתכם (אם אף אחד לא ימעך אותו קודם)
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  יש לכם 3 משאלות, רק תוציאו אותי מפה!!!!
  צילום: איי פי
  פוק לא ראה אותו
  מומלצים