שתף קטע נבחר

שביעות רצון ברשות מפגישת דה-וילפאן וערפאת

שר החוץ הצרפתי העביר לערפאת איגרת משיראק, ובה בקשה להביא להצלחת תהליך השלום. ברשות היו מרוצים בעיקר מכך שלמרות דרישת ישראל, דה וילפאן לא החרים את ערפאת

שביעות רצון רבה ברשות הפלסטינית מביקורו היום (ב') של שר החוץ הצרפתי דומיניק דה-וילפאן. הפלסטינים רואים בפגישה הישג סמלי, במיוחד על רקע התעקשותו של דה-וילפאן להיפגש עם ערפאת, למרות התנגדותה של ישראל.
בפגישתו עם יו"ר הרשות הגיש דה-וילפאן לערפאת איגרת מהנשיא הצרפתי ז'אק שיראק, ובה בקשה מהפלסטינים לעשות מאמצים כדי להביא להצלחת תהליך השלום.
ערפאת אמר בסיום הפגישה כי הוא מברך על קבלתה של ישראל את מפת הדרכים. אולם, לדבריו, "אסור לתת להסתייגויות ישראל למפה להביא לכישלונה של התוכנית". ערפאת קרא לקהילה הבינלאומית להתגייס ולתמוך בתוכנית ללא הכנסת כל שינוי בה. יו"ר הרשות אמר כי גם לפלסטינים הסתייגויות למפה, אך הם קיבלו את התוכנית כפי שהיא, כדי להביא להצלחתה.
דה-וילפאן הדגיש את חשיבות הסכמתה של ישראל לתוכנית, ואמר כי הצרפתים והאיחוד האירופי יעשו כל מאמץ כדי להביא להצלחת תהליך השלום. לאחר פגישתו עם ערפאת נפגש דה-וילפאן עם ראש הממשלה הפלסטיני אבו-מאזן.
אבו-מאזן עידכן אותו במאמצי הממשלה לרפורמה, ויישום הצעדים הנדרשים ממנה לפי מפת הדרכים. בסיום הפגישה קיים דה-וילפאן מסיבת עיתונאים משותפת עם השר לענייני חוץ ברשות, נביל שעת'. ניתן היה לחוש את שביעות הרצון הפלסטינית מהביקור במספר המחמאות שהרעיף שעת' על דה-וילפאן. שעת' הרבה להשתמש במונח "ידידי" ו"צרפת היא ידידה". דה-וילפאן הבטיח במסיבת העיתונאים כי צרפת והאיחוד "ימשיכו לשחק תפקיד מרכזי בתהליך השלום במזרח התיכון".
בסיום מסיבת העיתונאים ביקר השר הצרפתי במחנה הפליטים אל-אמערי, נכנס לבתים ונפגש עם פעילים פלסטינים במחנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
דה-וילפאן וערפאת. "כל מאמץ"
צילום: איי פי
מומלצים