שתף קטע נבחר

מסיבת הסיום – עד 280 שקל לתלמיד

בניגוד לשנים קודמות, בחרו השנה ברוב התיכונים בחולון ובבת ים לעמוד בדרישות חוזר מנכ"ל של משרד החינוך ולא לגבות יותר מ- 280 שקל למסיים. המנהלים מבטיחים שכל תלמידי י"ב ישתתפו, גם אלה שלא מסוגלים לשלם

כמעט כל בתי הספר התיכונים בחולון ובבת ים עומדים בדרישת חוזר מנכ"ל של משרד החינוך המתייחסת לעלות מסיבת הסיום של שכבת י"ב
פרט לאורט מיטרני בחולון שגובה 310 שקל עקב מספר מועט של בוגרים (53 סה"כ), כל בתיה"ס באזור התחשבו במצב הכלכלי הקשה ודורשים עד 280 שקל עבור מסיבת הסיום.
בחולון בולטים לטובה התיכונים אורט וקוגל המכללה למינהל, שגובים 200 שקל בלבד עבור מסיבת הסיום וספר המחזור, ותיכון סירקין שגבה 250 שקל. בבת ים התעלו על עצמם התיכונים הדתיים - המר, שגבה כ- 190 שקל, ובית וגן – 150 שקל בלבד.
בכמה תיכונים באזור יארגנו תלמידים וועדי הורים מוסדיים מסיבות נוספות מעבר למסיבות הסיום הרשמיות שייקרו את העלות לכל תלמיד, אבל כמעט כל מנהלי בתיה"ס שהשתתפו בבדיקה הדגישו כי היא מאורגנת ע"י התלמידים עצמם. בחלק מבתיה"ס גבו כסף עבור מסיבת הסיום הרשמית ועל המסיבה הנוספת גבו סכום נוסף, תחת הכותרת 'אישור העשרה'. עם זאת, בחלק מהתיכונים כלולה גם המסיבה הנוספת במחיר שנגבה עבור מסיבת הסיום. עוד עולה מהבדיקה כי רק מעט תיכונים העדיפו לשכור שירותים של במאי חיצוני.
כמה מנהלים דיווחו על כך שהשנה עלו באופן משמעותי מספר הפניות מתלמידים שביקשו להתחשב במצב הכלכלי של משפחתם ולהפחית במידה ניכרת את העלויות. המנהלים ציינו כי בכל מקרה של מצוקה כלכלית יתחשבו בתיה"ס במצב ויאפשרו את השתתפותם של תלמידים שלא יוכלו לעמוד בהוצאות.
מבחינת מיקום מסיבות הסום לא חלו השנה שינויים מרחיקי לכת. חלק מהתיכונים יקיימו את מסיבות בחצר ביה"ס, חלק באולמות קטנים וחלק באולמות מפוארים בחולון ובבת ים.
גם תופעות של גימיקים מרהיבים לא ימצאו השנה ברבות ממסיבות הסיום של התיכונים באזור. בחלק מבתיה"ס יפיקו תלמידים קליפים מיוחדים, בתיכון קרית שרת בחולון מתוכנן נשף מיוחד שאותו יארגנו התלמידים ובתיכון אורט מלטון בבת ים צפויה מסיבת דיסקו שאותה יארגנו התלמידים. בטקס הסיום בתיכון חשמונאים בבת ים צפויה להתקיים הופעה, שבה ישולבו קטעים אומנותיים, תלמידי תיכון אורט רמת עופר בבת ים צפויים לנסוע לאחר מסיבת הסיום לבילוי ב'לונה גל' (כלול במחיר העלות) ומסיימי תיכון שז"ר בבת ים ייצאו לאחר מסיבת הסיום למסיבת ריקודים ולארוחת ערב בעלות נוספת של 90 שקלים לתלמיד.
בתיכון אורט מיטרני בחולון נגבו, כאמור, 310 שקל עבור מסיבת הסיום. מנהלת התיכון, יהודית בן-אברהם, הסבירה כי החריגה הקטנה מהסכום שנקבע בחוזר מנכ"ל נובעת ממספר הבוגרים הנמוך, כי ביה"ס לא הוציא כסף על תפאורה ובימוי, וכי אפילו הכיבוד יגיע ע"י ההורים.
בתיכון הטכנולוגי אורט (לשעבר 'ניצנה') בבת ים יוותרו השנה על טקס סיום ומנהל התיכון, יצחק קליין, מסר כי בוגרי ביה"ס, 37 סך הכל, ייצאו ליום כיף שיתקיים ככל הנראה בדרום הארץ.
בית הספר היחיד באזור שכבר קיים את מסיבת הסיום – כדי לפנות את התלמידים ללמוד לבגרויות – הוא תיכון המכללה למינהל בבת ים.
דובר מחוז ת"א במשרד החינוך אבי קצובר הביעה שביעות רצון מהעובדה שבתי הספר באזור עמדו השנה בדרישות החוזר והוסיף: "במהלך השנה טיפלה מנהלת מחוז ת"א אורלי פרומן בכמה ניסיונות לחרוג מנהלי המשרד. בסיכומו של דבר, לאחר טיפול נכון ומהיר החריגות בוטלו".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא צפויים גימיקים מרהיבים והפקות ענק
צילום: איי פי
מומלצים