שתף קטע נבחר

העבודה: דו"ח "זיכה" את בכירי מטה חיפה שהודחו

עליזה שנהר, המועמדת לראשות העיר, הדיחה 3 בכירים במטה בטענה לאי-סדרים כספיים. דו"ח שערך מבקר הפנים במפלגה מעלה כי "היו רק חריגות פה ושם". מקורבי שנהר: הדו"ח מטוייח מראשיתו עד סופו. המודחים: נגיש תביעת דיבה בסך מיליון שקל

מה שהצטייר בשבוע שעבר כתחילתה של פרשה פלילית חמורה במטה הבחירות של עליזה שנהר, מועמדת העבודה לראשות עיריית חיפה, הסתיים אמש (יום ג'), לפחות על-פי דו"ח רשמי במפלגה, בקול ענות חלושה.
במסיבת עיתונאים שכינסה בשבוע שעבר, הדיחה שנהר שלושה בכירים במטה, בטענה שהיו אחראים לאי-סדרים כספיים. שנהר האשימה את השלושה - בהם מספר שתיים ברשימה למועצת העיר, ישראל סביון, גזבר המטה יגאל זאבי, ויועצו הפוליטי של עמרם מצנע, קובי בלה - בלקיחת כספים שלא כדין וללא רשות.
מבקר הפנים של מפלגת העבודה, רואה החשבון אברהם סלומון, הגיש אתמול למזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, את ממצאי הדו"ח שהכין בנושא התנהלות מערכת הכספים במטה הבחירות של המפלגה בחיפה.
סלומון מציין בדו"ח כי אכן "התגלו פה ושם חריגות בתחום מנהל הכספים", אך מוסיף: "למיטב בדיקתי ושיפוטי המקצועי, ולפי הכרתי את העובדות והמסמכים שנמסרו לעיוני, לא מצאתי כי היו אי-סדרים כספיים".
במטה שנהר הגיבו בתדהמה לממצאי הדו"ח: "על פי הנתונים שבידינו", טענו, "הדו"ח הזה מטוייח מתחילתו ועד סופו".
בתגובה לפרסום הדו"ח אמר ל-ynet ישראל סביון, שהודח על-ידי שנהר: "אני שמח שהאמת יצאה לאור. כבר הגשתי תלונה בגין הוצאת לשון הרע נגד פרופ' שנהר, ובכוונתי להגיש גם תביעת דיבה של בין מיליון לשני מיליון שקל. כל ההכנסות שיהיו, מתוך הנחה שהצדק ייצא לאור, יילך לחיילים בודדים. חבל ששנהר ויועציה בחרו להקריב את האמת על מזבח על ה'ספין' התקשורתי והקומבינה הפוליטית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שנהר. "דו"ח מטוייח"
צילום: רוני שיצר
סביון. "האמת נפלה קורבן לקומבינה"
צילום: רוני שיצר
מומלצים