שתף קטע נבחר

יאסין: "החמאס מוכן להפגין גמישות למספר שבועות"

לדברי מנהיג התנועה, הוא אינו תולה תקוות בפגישת בוש- שרון- אבו מאזן - "ישראל בטוח תכשיל את הפגישה". והוא מדגיש: "התנועה מוכנה לשקול הפסקת אש זמנית בלבד"

מנהיג החמאס השייח' אחמד יאסין אמר אחר הצהריים (יום ד') בעזה, כי התנועה מוכנה לשקול הפסקת אש זמנית לתקופה קצרה כדי לבחון את כוונת ישראל ותגובתה.
יאסין אמר, כי תקופת המבחן תימשך מספר שבועות בלבד. לדבריו, הוא אינו תולה תקוות בפסגה המשולשת בוש - שרון - אבו מאזן, והוא בטוח שישראל תכשיל זאת. יאסין הוסיף, כי על ישראל לשחרר את העצירים הפלסטינים ולהפסיק את הרס הבתים. "הפסקת התוקפנות נגד העם הפלסטיני, הפסקת החיסולים ושחרור כל העצירים הם תנאים שיכולים להביא להפסקת אש שלא תימשך מעבר למספר שבועות". הוא הדגיש כי מבחינתו "גם זוהי אינה תקופה קצרה".
"אנו יודעים כי קבלתה של מפת הדרכים על ידי שרון היא מלכודת שנועדה להעביר את המאבק לזירה הפנים פלסטינית", אמר יאסין. לדבריו, ישראל וארה"ב מנסות להחזיר את הכדור למגרש הפלסטיני, אבל "אנו נחזיר את הכדור אליהם כדי שהסכסוך יהיה בינם לבין עצמם".
יאסין גם הכחיש כי תנועתו הסכימה להפסקת אש למשך שנה, והסביר כי תנועתו מוכנה "להפגין גמישות למשך תקופה מוגבלת בלבד, של כמה שבועות". לדבריו, מפת הדרכים כוללת הבטחות לא ברורות שצריך להתייחס אליהן באופן זהיר. "מדובר בהבטחות בלתי ניתנות ליישום", אמר.
בהתייחסו לדיאלוג קהיר אמר יאסין, כי בסיבוב הקודם של השיחות בקהיר לא הצליחו הערבים להביא להתחייבות ישראלית. (להפסקת החיסולים והוצאת האזרחים ממעגל האלימות - ע.ו) "אבל אנו מוכנים לתת התחייבות תמורת התחייבות ישראלית", הוסיף. הוא אמר כי אנשי תנועתו לא יסגירו את נשקם לפני נסיגה ישראלית מהשטחים והקמת מדינה פלסטינית.
נביל שעת', השר לענייני חוץ ברשות הפלסטינית, התייחס להצעותיו של השיח' יאסין בנוגע להפסקת אש, ואמר כי מדובר בעמדה חיובית. בשיחה ששודרה בתחנת הטלוויזיה אל ג'זירה אמר שעת', כי הכל תלוי בישראל, שעלולה להכשיל את המאמץ להפסקת אש. לדבריו, הפלסטינים שכנעו את הצד האמריקני בצורך להגיע להפסקת אש - הודנא. זאת להבדיל מדרישת ישראל לפרק את הארגונים מנשקם, אפשרות שעלולה היתה להוביל למלחמת אחים פלסטינית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
השייח יאסין. הפסקת אש רק למספר שבועות
צילום: איי פי
ציפי מנשה
שעת'. מדובר בעמדה חיובית
ציפי מנשה
מומלצים