שתף קטע נבחר

שלום עכשיו: "שרון עוד לא זכאי לחברות אצלנו"

ארגוני השמאל יוצאים בקמפיין חדש, תחת הכותרת "כן למפת הדרכים", האמור לעודד את ראש הממשלה, בעקבות התבטאויותיו האחרונות, ליישם את התוכנית. במוצאי שבת מתוכננת הפגנה, במהלכה תצא שיירת מכוניות מקבר יצחק רבין, למשרד ראש הממשלה

ארגוני השמאל פתחו בקמפיין חדש בעקבות תוכנית מפת הדרכים שאושרה בממשלה בתחילת השבוע. במוצאי שבת הקרובה תתקיים הפגנה שמארגנות שלום עכשיו וקואליציית השלום, תחת הכותרת "כן לתוכנית מפת הדרכים". על פי התכנון, ההפגנה תחל ביציאתה של שיירת מכוניות מקבר יצחק רבין בהר הרצל, תימשך בנסיעה דרך משרד ראש הממשלה ותסתיים בבית ראש הממשלה בירושלים. במהלך ההפגנה יקראו המפגינים לראש הממשלה אריאל שרון להמשיך בדרכו של רבין, וכן יצוטטו דבריו של שרון, בעניין הצורך להפסיק לשלוט על הפלסטינים.
הצורך לקמפיין התעורר בעקבות חילוקי דעות בקרב פעילי התנועות, לגבי רצינות כוונותיו של ראש הממשלה. בימים האחרונים נשמעו קולות בשלום עכשיו שאף קראו להזמין את ראש הממשלה להשתתף בהפגנה, אך הדבר ירד מהפרק בטענה שיש לחכות ששרון יבצע בשטח את מה שאמר.
כמו כן, בתנועת שלום עכשיו בודקים אפשרות לשלוח קבוצה של פעילי שלום לעקבה, במהלך הפגישה המשולשת שאמורה להתקיים בירדן, בין הנשיא ג'ורג' בוש, שרון וראש הממשלה הפלסטיני אבו מאזן. כמו כן, מתכוונים בשלום עכשיו להזמין את טריה לרסן, הנציג הנורבגי שהיה מעורב במשא ומתן עם הפלסטינים בתקופת הסכמי אוסלו.
צוות המעקב בנושא ההתנחלויות של שלום עכשיו ממשיך לבחון את נושא המאחזים. לטענת הארגון, מאז הפך שרון לראש הממשלה, הוקמו 61 מאחזים בשטחים, שעל פי מפת הדרכים, יפונו, ובסך הכל קיימים 106 מאחזים בלתי חוקיים.
"השמאל הישראלי לא מתכוון לעשות שום הנחות לשלום", אמרו בשלום עכשיו, "דבריו של שרון השבוע הם צעד חשוב, אך המציאות בשטח היא שתקבע לאן הולכת המדינה. שרון חייב להוכיח את דרכו החדשה במעשים על מנת לזכות בכרטיס חבר של שלום עכשיו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
צריך להוכיח את דרכו החדשה. שרון
צילום: איי פי
מומלצים