שתף קטע נבחר

נציג י-ם במועצה הפלסטינית: נילחם על העיר

בדברים שנשא בטקס הממלכתי בגבעת התחמושת כינה שרון את ירושלים "בירתנו המאוחדת והנצחית". חאתם עבד אל-קאדר, מבכירי התנזים, אומר ל-ynet בתגובה: "עם כזאת גישה, הוא לא יגיע לשלום - אלא לפח-הזבל של ההיסטוריה"

"כל עוד ירושלים נותרת כבושה, הפלסטינים לא יתפרקו מנשקם, גם אם שרון יגיע להסכם עם אבו מאזן." כך אומר ל-ynet חאתם עבד אל-קאדר, נציג ירושלים במועצה המחוקקת הפלסטינית, מראשי התנזים של הפתח.
עבד אל-קאדר אמר את הדברים בתגובה לדבריו של ראש הממשלה היום (ה') בטקס בגבעת התחמושת לציון יום ירושלים. שרון אמר כי "לעולם לא נוותר על ירושלים, לב לבה ובירתה הנצחית של ישראל", והוסיף: "אני גאה על הזכות שניתנה לי להיות שומרה של ירושלים האחת, המאוחדת, הנצחית".
הנציג הירושלמי במועצה המחוקקת אמר כי "שרון הוא שקרן. הוא משקר לישראלים, כי הוא יודע שלעולם לא יושג הסכם אם לא תוחזר ירושלים לפלסטינים".
לדברי עבד אל-קאדר, אמירת הדברים שעות ספורות לפני פגישת שרון ואבו מאזן מוכחה כי ראש-ממשלת ישראל הוא "אופורטוניסט שלעולם לא האמין בשלום, אך מוטב שלא ישלה את עצמו: הפלסטינים לעולם לא יוותרו על ירושלים, אשר תשוחרר על אפו ועל חמתו".
עוד אומר עבד אל-קאדר, כי "על הישראלים לדעת שכל עוד ירושלים כבושה, הפלגים הפלסטינים לא יתפרקו מנשקם, גם אם יושג הסכם בין ראשי הממשלה". הוא מזהיר את שרון, כי "אם ימשיך לדגול במסרים הללו, סופו להגיע לפח-הזבל של ההיסטוריה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
"לא נוותר על ירושלים. עבד אל-קאדר
צילום: גלי תיבון
צילום: איי פי
"בירתנו הנצחית". שרון
צילום: איי פי
צילום: איי פי
פגישה עם שרון. אבו מאזן
צילום: איי פי
מומלצים