שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מבצע אד"י לתרימת איברים: אכזבה גדולה
  ירידה של 50 אחוזים בחותמים כרטיס אד"י לעומת המבצע אשתקד. שיעור הישראלים החותמים נותר 4 אחוזים. מנכ"ל אד"י: כנראה שברגע החתימה אנשים מקבלים רגליים קרות

  בתום שבועיים של מבצע מסיבי לעידוד תרומות איברים, במהלכו הוקמו מאות דוכני החתמה בבתי חולים, אוניברסיטאות וקניונים ברחבי הארץ, נותרו המספרים עגומים: אלפים בודדים נענו למבצע ההסברה באמצעי התקשורת וחתם על כרטיס אד"י. בכך, נותרת ישראל אחת המדינות בהן שיעור הנענים לתרומת האיברים בין הנמוכים בעולם: 4 אחוזים בלבד מהישראלים אוחזים בכרטיס אד"י.
  מספר החולים הזקוקים לתרומת איברים נותר גבוה: 1,295 חולים ממתינים להשתלת איברים מתוכם 3 מבוגרים המצויים בסכנת חיים מיידית ו- 30 ילדים הזקוקים להשתלת איבר דחופה. אשתקד נפטרו 77 ישראלים בעודם ממתינים להשתלה. כ-100 איש נוספים ירדו לצמיתות מרשימת הממתינים עקב הידרדרות מצבם הרפואי. 74 חולים נוספים עברו השתלות איברים בחו"ל.
  השנה השקיע משרד הבריאות עשרות אלפי שקלים בפרסום נרחב באמצעי התקשורת אשר כלל תשדירי שירות בטלויזיה וברדיו, פרסום באולמות הקולנוע, ופרסום באינטרנט, אולם נראה כי אלו לא סייעו רבות להעלאת המודעות לחשיבות תרומות האיברים: במבצע הנוכחי חלה ירידה של כ-50 אחוזים במספר החותמים על כרטיס אד"י לעומת המבצע אשתקד.
  במרכז הארצי להשתלות איברים לא מצליחים לפענח את ההיענות הנמוכה בישראל לתרומות איברים. "אומרים שאנחנו עם נבחר שעוזר זה לזה, אבל כנראה שברגע החתימה האנשים מקבלים רגליים קרות" אומרת תמר אשכנזי, יו"ר אגודת אד"י, "מחקר שלנו מראה ש- 17 אחוזים מהישראלים לא חותמים בגלל סיבה של נגישות, אבל הפעם היינו כמעט בכל מקום אפשרי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בית החולים אסף הרופא
  דוכן החתמה. מקבלים רגליים קרות
  צילום: בית החולים אסף הרופא
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים