שתף קטע נבחר

עמדי נשאר במרוץ: "אנשיו של ברקת איימו עליי"

מועמד הליכוד בי-ם הזים במסיבת עיתונאים את השמועות על "דיל" עם אחד המועמדים המובילים בסקרים, לפיו תובטח לו סגנות ראש העיר בתמורה לתמיכתו. הוא שיבח את לופוליאנסקי, ואמר: "יחד ננהל את העיר". האשים: אנשי ברקת איימו על משפחתי כדי שאסיר המועמדות. ברקת בתגובה: הכל שקרים מפיו של מועמד נואש

מועמד הליכוד בירושלים, יגאל עמדי, נשאר במירוץ. במסיבת עיתונאים שכינס אמש (יום א'), יממה וחצי לפני פתיחת הקלפיות, הזים עמדי את השמועות אודות "דיל" שנרקם בינו לבין המועמדים המובילים בסקרים - איש העסקים ניר ברקת ומועמד "יהדות התורה" אורי לופוליאנסקי - במסגרתו יפרוש מן המירוץ, ויקרא לתומכיו להצביע עבור אחד מהם - זה שיבטיח לו את סגנות ראש העיר.
במסיבת העיתונאים כינה עמדי את לופוליאנסקי "איש ישר והגון", ואמר כי ישתף עמו פעולה לאחר הבחירות כ"שני מנהיגים איתנים". הוא הציע שמי שינצח יעמוד כיד ימינו של השני, ו"יחד ננהל את העיר".
את המועמד העצמאי ברקת תקף עמדי בחריפות, וכינה אותו "איש מסוכן, תומך מובהק של 'שלום עכשיו' והשמאל". הוא טען: "מזה כמה ימים אני נתון במסכת לחצים ואיומים נגדי ונגד בני משפחתי וחבריי לפרוש מהמרוץ לראשות העיר. ברקת ואנשיו לא בוחלים בשום דרך כדי להשפיע על המהלך הדמוקרטי". עמדי תקף בחריפות גם את אייל ארד, יועץ תקשורת של ברקת, ש"מקושר לאישים רבים בתוך תנועת הליכוד, ומנצל את הקשרים האלה כדי ליצור עליי לחץ, במטרה לגרום לי להסיר את מועמדותי".
במטהו של ברקת דחו את הדברים בשאט נפש. "הדברים ששמענו הם שקרים וכזבים של מועמד נואש. ברור לגמרי כי עמדי ולופוליאנסקי החליטו לחלק את ירושלים ביניהם, ושוב הם הוכיחו כי עסקנות פוליטית, סגירת דילים, קומבינות, ומציאת סידורי עבודה הם הדברים היחידים שמניעים אותם, ולא טובת ירושלים ותושביה. אנו משוכנעים כי תושבי ירושלים יידעו להבחין בין אינטרסים צרים ואישיים של עסקנים פוליטיים לבין דרך ישרה ונכונה, שתוביל להצלחת ירושלים".
ב-ynet פורסם אתמול בצהריים כי עמדי צפוי להודיע על הישארותו במירוץ, כחלק מהסכם עם לופוליאנסקי. נראה שבמטה "יהדות התורה" גברו ההערכות כי מבחינה אלקטורלית, מוטב להימנע מקרב ראש-בראש בין מועמד חילוני לחרדי.

ה"דיל" השאירו במירוץ?

במירוץ לראשות העיריה מתמודדים שישה מועמדים, אך מלכתחילה נחשבו רק שלושה מהם - לופוליאנסקי, ברקת ועמדי - כבעלי סיכוי ריאלי. בשבועות האחרונים צנח עמדי בסקרים שהתפרסמו במקומונים הירושלמים, לשישה אחוזי תמיכה, בעוד שני יריביו זוכים לכ-40 אחוזים כל אחד.
בימים האחרונים העריכו רבים במערכת הפוליטית המוניציפלית של הבירה כי עמדי ינסה לחבור לאחד המועמדים המובילים, לנוכח סיכוייו הקלושים לזכות. מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, נועד אתמול בצהריים עם עמדי בנסיון לשכנע אותו לחזור בו מה"דיל" עם לופוליאנסקי ולפרוש. ל-ynet נודע כי בליכוד אף איימו על עמדי כי אם לא יחזור בו, הוא לא יקבל תשלום עבור הקמפיין.
גורמים בליכוד טענו היום, כי עמדי בכל זאת "סגר דיל" עם אורי לופוליאנסקי, ודווקא במסגרתו התחייב שלא להסיר את מועמדותו. בכך מנע לופוליאנסקי את חבירתו של עמדי ליריבו ברקת.
במטהו של מועמד "יהדות התורה" שוררת אופטימיות רבה לקראת הבחירות, ומעריכים שם כי יוכל להשיג את הרוב הדרוש - 40 אחוזים מן הקולות הכשרים - כבר בסיבוב הראשון, ביום שלישי.

סגר קודם עם ברקת

אתמול התברר כי בסדרת פגישות במהלך היממה האחרונה, הספיק עמדי להגיע לסיכום עם מטהו של ברקת, ואז להפר אותו, אחרי שתי פגישות עם לופוליאנסקי. ברקת הציע לעמדי לשמש כסגן ראש העיר, אם יסיר מועמדותו ויתמוך בו.
במטהו של ברקת הזדרזו להודיע כי העסקה עם עמדי על סף סגירה: "נותרו עניינים טכניים בלבד". אבל התנגדותם של חברי רשימת הליכוד, שיחסיהם עם עמדי רעועים, טרפה את הקלפים.
מקורבי ברקת זועמים: "לופוליאנסקי הציע לעמדי להיות ראש עיר בפועל, והבטיח לו את האפשרות למנות את מנכ"ל העיריה הבא, ואת מקורביו לתפקידים בחברות ממשלתיות". עמדי, מאשימים במטה ברקת, פועל בניגוד לרצון הוועדה המוניציפלית של הליכוד, ובניגוד לרצונו של עמרי שרון, שביקש לחבר את עמדי לברקת. מקור בכיר בליכוד אישר ל-ynet כי עמדי אמור היה להסיר את מועמדותו ולהצטרף לברקת. ברקת מצדו אמור היה להתפקד לליכוד אם ייבחר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
עמדי. נשאר
צילום: ערוץ 1
לופוליאנסקי. היה "דיל"?
ברקת. "לא הסגנון שלי"
מומלצים