שתף קטע נבחר

הקואליציה הענישה ח"כים שלא תמכו בתוכנית האוצר

ב-3 החודשים הבאים לא יוכלו חברי הכנסת לוי, סולודקין, גמליאל וכץ מהליכוד, כמו גם דורון משינוי, להעלות הצעות דחופות לסדר היום או הצעות חוק בשם הסיעה. "זה לא יעצור אותנו", הם טוענים

משמעת ברזל בסיעות הקואליציה בכנסת: הנהלת סיעות הליכוד ושינוי החליטו על הטלת עונש משמעתי נגד חמישה חברי כנסת, שלא הצביעו בשבוע שעבר בעד התוכנית הכלכלית.
בהצבעה במליאת הכנסת ביום חמישי האחרון נמנעו חברי הכנסת דוד לוי, מרינה סולודקין וגילה גמליאל מהליכוד, ואילו ח"כ חיים כץ, אף הוא מהליכוד, הצביע נגד. הנהלת הסיעה החליטה כי במשך שלושה חודשים לא יוכלו הארבעה להעלות הצעות דחופות לסדר היום, וכן לא יוכלו להציע הצעות חוק בשם הסיעה.
גם ח"כ חמי דורון משינוי, שנעדר מההצבעה, קיבל עונש דומה. לדבריו, הוא מקבל את העונש "באהבה ובלב שלם".
עוד לפני ההצבעה ביום חמישי, החליטה סיעת הליכוד והנהלת הקואליציה על משמעת סיעתית ועל חובת נוכחות ותמיכה בתוכנית הכלכלית. ההחלטה נמסרה לחברי הסיעה קודם להצבעה.
ח"כ חיים כץ, אחד ה"סוררים", אמר בתגובה לעונש כי "אנשים שנלחמים על דעותיהם ולא מקבלים תכתיבים מוכנים לשאת את העונש, קשה ככל שיהיה. אם היה שידור חוזר, הייתי מצביע שוב נגד".
ח"כ גמליאל טוענת שלמרות העובדה שהשיגה קיזוז בהצבעות - היא נענשה. "לדעתי, העונש אינו מוצדק, והוא בטח לא יעצור אותי בעבודתי", היא אומרת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
גמליאל. "עונש לא מוצדק"
צילום: אורן אגמון
צילום אתר הכנסת
לוי. גם הוא בנענשים
צילום אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
דורון. סנקציות גם בשינוי
צילום: אתר הכנסת
מומלצים