שתף קטע נבחר

יונה יהב נבחר לראש עיריית חיפה

מועמד שינוי ניצח בהפרש של 9% על מועמד הליכוד, שמואל ארד. יהב: "אזמין את נציגי כל המפלגות לקואליציה מקיר לקיר". בבחירות לראשות העיר הצביעו רק 36%, שיעור ההצבעה הנמוך אי פעם בחיפה

מועמד שינוי לראשות עיריית חיפה, יונה יהב, ניצח הלילה (ד') עם 52% מקולות הבוחרים, ואילו מועמד הליכוד, שמואל ארד, קיבל רק 43% מהקולות.
יהב הגיע לפנות בוקר למטה שלו, הודה למאות הפעילים, והכריז "ניצחתי בגלל היותי על מפלגתי". הוא אמר כי יזמין את נציגי כל המפלגות לקואליציה מקיר לקיר. לדבריו, "זה היה ניצחון על כסף ומנגנון". כשנשאל האם חיפה עדיין אדומה, הגיב: "אני עיוור צבעים".
בבחירות המקומיות שנערכו אתמול נרשם אחוז ההצבעה הנמוך ביותר אי פעם בעיר - כ-36% בלבד.
לראשונה מאז קום המדינה, העבודה לא התמודדה על ראשות עיריית חיפה. הסרת מועמדותה של הפרופ' עליזה שנהר מהעבודה, וחבירתה למועמד שינוי-שכונות-ירוקים, עו"ד יהב, טרפה את הקלפים בבחירות בעיר, והפכה אותן לקרב ראש-בראש בין יהב לארד.
על ראשות העיר התמודדו 4 מועמדים: יהב מרשימת "חיפה שלנו: שינוי-שכונות-ירוקים", שמואל ארד מטעם הליכוד ועם-אחד, יהודה אריה בליטנטל מ"יהדות התורה", שקיבל 3% ושמעון אוחיון מרשימת "אלטלנה", שקיבל 2%.

"שינוי של המפה הפוליטית"

למועצת העירייה התמודדו 18 רשימות. סיעתו של ראש העיר הנבחר זכתה במספר המושבים הגדול ביותר, עם 16.5 אחוז מקולות הבוחרים. סיעתו של ארד קיבלה 16.4 אחוז. מפלגת העבודה קיבלה 10.7%, ש"ס 4.9% וסיעת יחד המורכבת מעולים חדשים - כ-6.5 אחוז. באשר לחיזוק סיעת שינוי אמר יהב כי "מדובר בשינוי של המפה הפוליטית בישראל".
מספירת הקולות עולה כי החרדים הצביעו בשיעור הגבוה ביותר בחיפה, ו-80 אחוז מהם טרחו להגיע לקלפי, אולם ביתר המגזרים, כולל במגזר הערבי, נרשם אחזו הצבעה נמוך ביותר, שלא עבר את ה-36 אחוזים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהב. "ניצחון על כסף ומנגנון"
ארכיון ידיעות אחרונות
ארד. קיבל 43% מהקולות
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים