שתף קטע נבחר

חדש במגזר הערבי: ועדה עממית להגנת השייח סלאח

בוועדה חברים 40 נציגים מכל גווני הקשת במגזר הערבי, שהחליטו "להפסיק לשתוק" על מעצרו של מנהיג התנועה האיסלאמית. "הגיע הזמן שתהיה התעוררות ציבורית בפרשה", הם אומרים, ומתכננים הפגנה גדולה באום אל פאחם

נציגי הציבור הערבי בארץ החליטו "להפסיק לשתוק" בעקבות מעצרו של מנהיג התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, ולהקים ועדה שתגן על זכויותיו.
בוועדה, הפועלת תחת השם "הוועדה העממית להגנה על השייח ראאד סלאח", חברים 40 נציגים מכלל גווני הקשת הפוליטית במגזר הערבי, אקדמאים, אישי ציבור, ואפילו אחד ממנהיגי קהילה הנוצרית אורתודוכסית בישראל, ארכיבישוף עטאללה חנא.
"השייח סלאח הוא אחד המנהיגים הבולטים שקמו בשנים האחרונות למגזר הערבי. הגיעה העת שתהיה התעוררות ציבורית בפרשה", אמר אחד מחברי הוועדה, ד"ר אסעד ראנם. לדבריו, "זה מאוד מוזר, אפילו רשתות התקשורת בעולם הערבי אינן מקדישות דקות שידור לפרשה תמוהה זו".
את ההסבר לתופעה הוא תולה בכך ש"אלה ימים קשים לאיסלאם, ואנו מצויים בתקופה של רדיפה". הוא הוסיף כי "לשייח ראאד ישנה דרך ברורה שאינה תלויה בדבר, עובדה שאינה מקובלת כלל בעולם הערבי".
ראנם וחבריו החליטו לשים קץ ל"שקט התקשורתי" כהגדרתם המלווה את הפרשה. לאחר שזימנו את ראשי המפלגות הערביות, בחרו בוועד פעולה. השבוע נפגשו חברי הוועד, וקיבלו שורת החלטות, ביניהן: לצאת בקריאה להאיץ את הסיוע ההומניטרי לפלסטינים; להוציא בשבת הקרובה שיירה של 200 אוטובוסים מרחבי הארץ שנוסעיהם יעלו לרגל למסגד אל אקצה.
ביום שישי הבא מתכננים חברי הוועד כנס רב משתתפים באום אל פאחם. להערכתם, צפויים להגיע להפגנה עשרות אלפי אנשים מרחבי הארץ. לדבריהם, "ממשלת ישראל נתנה בעצמה במהלך השנים כספים לרשות הפלסטינית, איש אינו יודע לאן הכסף הלך. אז מה הם רוצים מהשייח ראאד סלאח?"

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלאח. "תקופה של רדיפה"
צילום: ערוץ 10
הפגנה קודמת באום אל פאחם
צילום: ערוץ 10
מומלצים