שתף קטע נבחר

לא התגלה מי הצביע במקום ח"כ גבריאלי

ממצאי הבדיקה הפנימית בכנסת: סביר שהייתה הצבעה כפולה, אבל לא ברור מי עשה זאת. הבודקים ממליצים שלא לחקור חשד לזיופים נוספים

הבדיקה הפנימית שערכה הכנסת בעקבות החשד לזיופים בהצבעות על התוכנית הכלכלית לא העלתה מי הצביע במקום ח"כ ענבל גבריאלי. ח"כ יחיאל חזן, שנחשד כי הצביע במקום גבריאלי, הביע שמחה על תוצאות הבדיקה.
לאחר ההצבעה על התוכנית הכלכלית הודה ח"כ מיכאל גורלובסקי מהליכוד כי הצביע במקום ח"כ גלעד ארדן. לאחר-מכן התלונן ח"כ ליצמן מיהדות התורה כי "מישהו" הצביע גם במקום ח"כ ענבל גבריאלי - אולם סירב לומר מי. ח"כ יחיאל חזן מהליכוד, שישב לצד גבריאלי, טען כי "יכול מאוד להיות שבטעות הצביע במקום גבריאלי". בכנסת החלו להתרוצץ שמועות על זיופים נוספים. היועץ המשפטי לממשלה החליט שהכנסת תנהל חקירה פנימית, ואם יתגלו זיופים נוספים - הוא ישקול להעביר את הנושא לחקירת משטרה.
קצין הכנסת, יצחק שד"ר, והיועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד אנה שניידר, בדקו את צילומי הצבעה של גבריאלי וקבעו כי "בעת ההצבעה ח"ג גבריאלי לא ישבה במושבה, ומאידך, ברישומי המחשב מופיע שהיא השתתפה בהצבעה והציעה 'נגד'". מבדיקתם עולה גם שקשה מאוד להצביע במקום מישהו אחר "בטעות", כיוון שצריך ללחוץ על שני לחצנים במקביל. ייתכן גם כשל טכנולוגי שיגרום להצבעה כפולה - אם כי הסבירות שיקרה נמוכה ביותר.
הבודקים מסיקים כי "סביר להניח" שמישהו הצביע במקום גבריאלי, אולם לדבריהם, הם אינם יכולים לקבוע זאת בוודאות אם אכן הייתה הצבעה כפולה ומי עשה זאת.
לדבריהם, כל עוד אין בידי הכנסת תלונה ספציפית על הצעה נוספת שזויפה, הם אינם ממליצים לערוך בדיקות נוספות לגבי ההצבעות האלקטרוניות האחרות שנערכו במהלך ההצבעה על התוכנית הכלכלית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
גבריאלי. הצביעו במקומה
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
חזן. אולי בטעות
צילום: אתר הכנסת
מומלצים