שתף קטע נבחר

הנשיא קצב נגד שרון: "עקבה - המשך של אוסלו"

בראיון ל"ידיעות אחרונות" אומר נשיא המדינה: "אף אחד לא יכול להיות אופטימי בעקבות דיוני הפסגה בירדן". לביקורת מצטרפים שרים מהליכוד: "שרון חזר על הטעות של רבין ונתן מדינה בלי לקבל תמורה"

נשיא המדינה, משה קצב, מודאג מאוד ומביע חשש מתוצאות פסגת עקבה בין שרון, אבו-מאזן ובוש. בראיון ל"ידיעות אחרונות" אומר היום (א') הנשיא כי אף אחד לא יכול להיות אופטימי לגבי מה שצפוי בעקבות דיוני הפסגה.
"יש פה חוסר ודאות, ואנו מקווים שאבו-מאזן יפעל בנחישות כפי שהתחייב. יש לנו ציפיות ויש תקווה, אבל יש גם חששות ודאגה. אני מאוד מקווה שבעוד שנים אחדות לא נעמוד בפני אותה סיטואציה שעמדנו בפניה בשנתיים וחצי האחרונות, שהפעם הפלסטינים לא יחזרו על הטעות שעשו אחרי הסכמי אוסלו".
הנשיא הוסיף: "הלכנו כברת דרך ארוכה לקראת הפלסטינים. הפעם אני רואה את זה כהמשך לאוסלו. הולכים פעם נוספת לקראתם. אחרי אוסלו הם לא סיפקו את הסחורה ולא עמדו בהתחייבויות. הפעם אני מקווה שיספקו את הסחורה ויעמדו בהתחייבויות. אנחנו על אותה סחורה כבר שילמנו כמה וכמה פעמים".
בתוך כך מותחים גם שרי הליכוד ביקורת חריפה על מהלכיו של ראש הממשלה שרון. הם הביעו חשש כי " הוא חזר על טעותו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ונתן לפלסטינים מדינה בלי לקבל תמורה.
"הגבולות הזמניים, פינוי המאחזים, ירושלים וזכות השיבה – כל אלה נושאים טעונים שיכולים לתת להם עילה למשבר, והקהילה הבינלאומית עלולה לעמוד לימינם. ב'מפת הדרכים' אין סופיות של הסכסוך וגם אין החלטה ברורה שלא יהיה לעולם טרור", אמר אחד השרים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
הנשיא. מתקפה חזיתית
צילום: מאיר פרטוש
צילום: רויטרס
שרן ואבו מאזן בעקבה. סיבה לדאגה?
צילום: רויטרס
מומלצים