שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשמאל אומרים: זו התנקשות במפת הדרכים
  השר פריצקי משינוי: "לא צריך לנקוט פעולות שיחלישו את אבו מאזן". ח"כ גלאון: "מדברים על שלום ומסכלים כל אפשרות לפיוס". ח"כ יתום מהליכוד: "לפגוע ברנטיסי זה נכון וצודק"

  גורמים במערכת הפוליטית בישראל מיהרו להגיב על הניסיון שכשל להתנקש בחייו של בכיר החמאס, עבד אל-עזיז רנטיסי בעזה הבוקר (יום ג'). התגובות משמאל מגדירות את הפעולה כניסיון לחסל את מפת הדרכים ומטיחות ביקורת חריפה בעיתוי של הפעולה, שיקשה על נסיונותיו של ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן להביא להפסקת הפיגועים.
  שר התשתיות הלאומיות, יוסף פריצקי משינוי, מתח ביקורת על ניסיון ההתנקשות ואמר: "בשעה שאנו מבקשים לנהל מו"מ עם הפלסטינים ורוצים לתת כוח לאבו מאזן כדי שיוכל לנהל אתנו מו"מ - לא צריך לנקוט בפעולות שיחלישו את מעמדו ברחוב הפלסטיני. אולי יאמר שר הביטחון שמבחינה ביטחונית היה כאן מצב של אין ברירה - אני מטיל ספק האם מדובר היה במצב של אין ברירה".
  יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה: "מה התבונה להתנקש ברנטיסי בימים שישראל מבקשת שכל הארגונים הפלסטינים יעמדו מאחורי אבו מאזן במאבקו בטרור? שוב אנחנו עדים לפער במדיניות של שרון בין הרטוריקה לפרקטיקה. מדברים על שלום ומסכלים כל אפשרות לפיוס".
  ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר: "אין ספק שרנטיסי בהוא בר מיתה, אך ניסיון החיסול הוא לא חכם ועיתוי אומלל, אשר מערער את תהליך עקבה".
  יו"ר סיעת חדש-תע"ל, ח"כ מוחמד ברכה, אמר: "זהו ניסיון נפשע לפוצץ לא רק את רנטיסי אלא את התהליך כולו, ולהזמין את החמאס לעשות פיגועים, במקום לתת למהלך של אבו מאזן להפסקת אש להצליח. פניו של שרון אינם לשלום, אלא להנצחת הכיבוש".
  חברו לסיעה, ח"כ אחמד טיבי, כינה את ניסיון ההתנקשות: "פשע אווילי שמטרתו להכשיל את מפת הדרכים ואת ניסיונות הנשיא בוש להפרחת חיים בתהליך המדיני. שרון ומופז מוכיחים שוב שהם מהווים מכשול רציני לפני תהליך השלום. התנהלותם הכוזבת מדברת שלום ומוסיפה לחרחר מלחמה", דברי טיבי.
  השר לשעבר יוסי ביילין אמר שהחמאס נהנה מחסינות כמעט בלתי מבוטלת בשנתיים וחצי האחרונות, ודווקא בימים בהם מנסים ראש הממשלה הפלסטיני בעידוד ישראל להגיע לרגיעה בשטחים, מנסה שרון לפגוע במאמץ על ידי ניסיון ההתנקשות.
  מנגד זוכה הפעולה, למרות שלא השיגה את מטרותיה, לגיבוי בקרב ח"כים מהימין. ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר עוד בטרם נודע מצבו של רנטיסי: "אם יתברר שצה"ל פספס את רנטיסי ולא הרג אותו צריך לנסות פעם שנייה. בגדול צריך לייבש את כל הביצה, ולא רק להרוג יתוש יתוש".
  ח"כ אהוד יתום (ליכוד) אמר: "רנטיסי הוא בן מוות. הוא אחד ממחוללי המלחמה. הוא המסית הגדול ביותר, ולכן כל מהלך של מערכת הביטחון לפגוע בו הוא נכון צודק ואין כל משמעות לעיתוי".

  סייעו בהכנת הידיעה: אילן מרסיאנו ודיאנה בחור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  השר פריצקי. "ספק אם מדובר במצב של אין ברירה"
  צילום: אלכס קולומויסקי
  אתר הכנסת
  ח"כ גלאון. מה התבונה?
  אתר הכנסת
  צילום: אתר הכנסת
  ח"כ יתום: אין משמעות לעיתוי
  צילום: אתר הכנסת
  מומלצים