שתף קטע נבחר

פואד מאיים: אני עשוי להתמודד מול פרס

בן אליעזר חושש מ"תרגיל מסריח" של פרס, שייבחר ליו"ר זמני ולא יפנה את מקומו. מקורביו: אם פרס לא יודיע בפומבי על כוונתו לכהן שנה אחת בלבד - פואד יצטרך לחשוב ברצינות על התמודדות מול פרס

גובר המתח במפלגת העבודה לקראת הבחירות הצפויות לתפקיד היושב ראש הזמני של המפלגה. מקורביו של ח"כ בנימין בן אליעזר אומרים כי אם ח"כ שמעון פרס לא יודיע בפומבי על כוונתו לכהן שנה אחת בלבד בתפקיד היושב ראש הזמני, הרי שפואד יצטרך לחשוב ברצינות על התמודדות מול פרס.
ח"כ לשעבר ויצמן שירי, המקורב לבן אליעזר, אמר ל-ynet במהלך השבת: "אני קורא לפרס להצהיר בפומבי כי אין בכוונתו לכהן יותר משנה אחת ולהתמודד על תפקיד היושב ראש הקבוע. אם זה לא יקרה, פואד יצטרך להסיק מסקנות ולעשות חושבים בצורה רצינית כבר בימים הקרובים".
בסביבתו של בן אליעזר חוששים בימים האחרונים מניסיונות של פרס ושל תומכיו במפלגה לעקוף את ההבנות אליהן הגיעו בן אליעזר ופרס, לפיהן יתמוך בן אליעזר בפרס לתפקיד היושב ראש הזמני, אולם יכהן רק שנה אחת בתפקיד. לאחר שנה זו, אמור פרס לפרוש ולאפשר קיום בחירות פנימיות ליושב ראש קבוע.

חוות הדעת של שחל

בשבוע שעבר הכין עו"ד משה שחל, המקורב לפרס, מסמך משפטי עם חוות דעת לפיה "חוקת המפלגה לא קבעה תפקיד של ממלא מקום, או יושב ראש זמני בפועל, וניתן להסיק כי בהיעדר קיומם של תפקידים אלה, הם אינם תפקידים המחייבים אוטומטית בחירה, בוודאי לא על פי סעיף בחוקה, שכן אין תפקיד כזה על פי החוקה". עוד כותב שחל בחוות הדעת: "ייתכן פיתרון על פיו יחליט מוסד מוסמך של המפלגה על מינוי אדם פלוני כממלא מקום לתקופה מוגבלת, ואזי ההצבעה איננה על משרה או תפקיד שהתפנה, ולכן אין מקום להציע התמודדות בין מועמדים שונים, אלא הצבעה בעד או נגד ההצעה".
חוות הדעת הזו עוררה דאגות רבות בסביבתו של בן אליעזר. אלה חוששים כי פרס מנסה "לבשל תרגיל מסריח שתיים".
ביום חמישי, במהלך כנס תמיכה שנערך בפרס בתל אביב, הביע בן אליעזר תמיכה בפרס, אולם הזהיר כי "פרס מקבל פיקדון מפלגה לשנה. מה שקורה בסוף, בשנה הבאה, זה בחירות. אני תומך בפרס תמיכה מוחלטת. את המגבלות שמנו לא כי יש לי ספקות, אבל אחרים מנסים כל מיני דברים".
בתוך כך, ועדת החוקה של המפלגה צפויה לפרסם הבוקר את מסקנותיה לגבי דרך בחירת היושב ראש המזני. לפי שעה מסתמן כי ביום הוועדה תחליט שהבחירות ליו"ר הזמני יתקיימו ביום חמישי הקרוב במרכז המפלגה. לא ברור באם תחליט הוועדה לכנס גם את ועידת המפלגה שתצביע על שינוי בחוקה. מדובר בשינוי שיגדיר את אורך כהונתו של היושב ראש הזמני. בסביבתו של בן אליעזר אומרים כי אם המגבלות שהוא דורש לא יתקבלו, "הרבה דברים ישתנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בן-אליעזר. פרס מקבל פיקדון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
פרס. לא חייבים בחירה
צילום: רויטרס
מומלצים