שתף קטע נבחר

פורז: אם ימוסו הקצבאות - נפרוש מהממשלה

הממשלה אישרה את הצעת השר אורלב להקים ועדה חדשה במטרה לבחון אפשרות למיסוי הקצבאות. שר הפנים: "לא ייתכן שכל פתרון כלכלי יבוא על חשבון שכבות הביניים". שר העבודה: "איני נבהל מהאיומים"

שר הפנים, אברהם פורז, איים אחר הצהריים (יום א') כי אם יוטל מס על קיצבאות הילדים והזיקנה, ימליץ לחבריו מסיעת שינוי לפרוש מהממשלה. זאת לאחר שהממשלה אישרה את הצעתו של שר הרווחה, זבולון אורלב, להקים צוות במטרה להטיל מס על קצבאות הביטוח הלאומי. על פי הצעתו של אורלב, הקיצבאות ימוסו בצורה דיפרנציאלית ויחודדו ההבדלים בין תשלומי העשירונים העליונים לתחתונים.
"נטל המס המוטל על שכבות הביניים הוא כבד מנשוא. לא ייתכן שכל פיתרון כלכלי יבוא על חשבונן. אם הממשלה תאמץ את הצעת אורלב, אמליץ לחברי לפרוש מהממשלה", אמר פורז.
שר העבודה והרווחה, זבולון אורלב, אמר בתגובה כי "איני נבהל מאיומי שינוי לפרוש מהממשלה". לדברי אורלב, "יש לראש הממשלה חלופות אחרות. שינוי אינה עושה טובה בישיבתה בקואליציה ועליה להתרגל לכך שישראל מדינה יהודית, דמוקרטית וחברתית ולא רק מדינה של העשירון העליון השבע".

ויכוח סוער בישיבת הממשלה

מוקדם יותר טען היום השר אורלב בישיבת הממשלה כי הקיצוץ הדרמטי בקצבאות הילדים והזקנה לא היה צודק מכיוון שלא הבחין בין בעלי יכולת למעוטי יכולת.
"הקיצוץ עמוק ובעל השלכות מרחיקות לכת על רמת ההכנסה של כלל המשפחות שלהן ילדים בכל רמות ההכנסה אני מציע לבחון פתרון חלופי שיתן מענה פרוגרסיבי וצודק יותר", אמר השר אורלב.
במהלך הישיבה ניסה ראש הממשלה להרגיע את שרי שינוי שהתנגדו להצעה ואמר כי "מדובר בוועדה בלבד מה אתם דואגים?" השר פריצקי השיב לו: "מה דעתך שנקים ועדה לבחינת מעמדה של ירושלים".
בסופו התקבלה החלטה הקובעת ששר האוצר, בנימין נתניהו, ושר הרווחה, זבולון אורלב, ימנו צוות משותף שיבחן את נושא מיסוי הקצבאות המשולמות על ידי ביטוח לאומי תוך בחינת כל ההיבטים התמונים בכך לרבות החיסכון התקציבי, שינויי החקיקה הנדרשים, אפשרויות הביצוע וזמני ההערכות הדרושים.
הצוות יגיש את המלצותיו לממשלה בתוך 180 יום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מאיים. פורז
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אטילה שומפלבי
"הקיצוץ לא צודק". אורלב
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים