שתף קטע נבחר

פואד: לא אתמודד על תפקיד היו"ר הזמני

בתום יום של מגעים כינס ח"כ בן אליעזר מסיבת עיתונאים ובה הודיע כי "התקבלה עמדתי". לדבריו, "הוחלט שמי שיתמודד ביום ה' - יכהן שנה אחת". אתמול נועדו הח"כים פרס ובן אליעזר, שאמר בתום הפגישה כי ישנה את דעתו אם יתקבלו הדרישות שהציב

ח"כ בנימין בן אליעזר החליט אמש (יום ג') שלא להתמודד מול ח"כ שמעון פרס על תפקיד היו"ר הזמני של מפלגת העבודה. בן אליעזר כינס אתמול מסיבת העיתונאים בתל אביב, ובה הודיע על החלטתו. לדבריו, הודיע לח"כ פרס בשיחת טלפון על פרישתו.
בן אליעזר ציין כי "התקבלה עמדתי כפי שבאה לידי ביטוי בישיבת הלשכה האחרונה, באו דברים על סדרם והוחלט שמי שיתמודד ביום חמישי - יכהן שנה אחת, ויצהיר על כך בפני המרכז. כמו כן הוחלט כי הבחירות הבאות ליו"ר הקבוע יתקיימו ב-15 ביוני בעוד שנה, ומי שייבחר יהיה גם מועמד המפלגה לראשות הממשלה".
בן אליעזר הדגיש כי "שוכנעתי היום ויש לי אמון מלא שמה שהושג הוא שיהיה". בתשובה לשאלה האם הוא מתכוון לתמוך בפרס בהצבעה השבוע, ענה בנימין בן אליעזר: "אני הבאתי את שמעון פרס למועמדות הזו, והוא זה שמסוגל להביא רגיעה למפלגה".
ההסכם בדבר הסרת מועמדותו של בן אליעזר גובש בתיווך עו"ד אלדד יניב, ח"כ יצחק הרצוג ויו"ר הסיעה, ח"כ דליה איציק. ניסיונות הגישור והפשרה החלו הלילה, ובמהלך כל שעות היום. ח"כ איציק שיבחה את החלטת בן אליעזר לפרוש ואמרה: "פואד גילה רוחב לב, שם את האגו בצד וראה את האינטרס המפלגתי לנגד עיניו".
ראש מועצת גלבוע, דני עטר, המתמודד גם הוא על תפקיד היו"ר הזמני, אמר בתגובה כי "יש להסיק מסקנות מהתנהגות בכירי המפלגה. כעת הקרב הוא בין שמעון פרס לביני, נציג הדור החדש".

יום של מגעים

אתמול נפגשו חברי הכנסת בן אליעזר ופרס ולא הגיעו להסכמות, אולם בתום הפגישה, ריכך בן אליעזר מעט את עמדתו ואמר כי יסכים להסיר את מועמדותו אם יתקבלו דרישותיו.
מקורביו של בן אליעזר הגדירו את הפגישה כנעימה. הוא אמר לפרס כי החלטתו להתמודד אינה נובעת ממניעים אישיים, וכי שינוי עמדתו בא בעקבות העובדה שבמפלגת העבודה התעלמו מהחלטת לשכת המפלגה, שקבעה כי היו"ר הזמני יכהן שנה אחת בלבד, וכי המועמד הקבוע שייבחר בעוד שנה יהפוך גם למועמדה של המפלגה לראשות הממשלה.
בניגוד לעמדה שהציג שלשום, כאשר פסל כל אפשרות להסיר את מועמדותו, אמר פואד לפרס כי אם יתקבלו התנאים שהציג, הוא ישנה את החלטתו.
בן אליעזר מתח ביקורת קשה על מזכ"ל העבודה אופיר פינס, שלדבריו ניסה להתעלם מהחלטות הלשכה. הוא ביקר גם את עו"ד משה שחל, מקורבו של פרס, ואמר כי בחוות הדעת המשפטית שהכין הוא ניסה להתעלם מהקביעה כי היו"ר הזמני לא יוכל להתמודד ליו"ר קבוע.

על מה זעם פואד

בן אליעזר הודיע בתחילת השבוע, במכתב ששלח למזכ"ל המפלגה, אופיר פינס, כי בכוונתו להתמודד ביום חמישי על תפקיד היו"ר הזמני של העבודה מול ח"כ שמעון פרס, ח"כ אפרים סנה ויו"ר המועצה האזורית גלבוע, דני עטר.
בן אליעזר זעם על החלטת ועדת החוקה של המפלגה, שלא קבעה מועד לכינוס ועידת המפלגה. הוועידה אמורה להצביע על שינויי חוקה שיגבילו את היו"ר הזמני שייבחר, יאפשרו לו לכהן שנה אחת בלבד בתפקיד, וימנעו ממנו התמודדות ליו"ר הקבוע בעוד כשנה.
מקורבי בן אליעזר טענו אמש כי "משלא נקבע מועד לישיבת הוועידה והנושא נותר באוויר, הרי שלפואד אין ברירה אחרת אלא להתייחס אל הבחירות האלה כאל בחירות ליו"ר קבוע, ובעקבות זאת פואד הציג את מועמדותו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בן אליעזר. לא יתמודד
צילום: איי פי
צילום: טל כהן
פרס. הדרך נסללה
צילום: טל כהן
מומלצים