שתף קטע נבחר

המתנחלים חילקו "פק"ל התנגדות לפינוי מאחזים"

פרסום ראשון: בכינוס חירום של מועצת יש"ע חולקו חוברות מיוחדות, שמפרטות כיצד לפעול בזמן פינוי מאחז. בתוכנית: הצטיידות במזון ובמערך שיעורים, קריאת חירום בערוץ 7 ולאחריה הגעת מתנחלים מכל רחבי יש"ע למאחז שאמור להתפנות. ויש גם תוכניות מגירה "אם חלילה הפינוי יצליח"

מועצת יש"ע התכנסה הערב (ג') לכינוס חירום בו דנו חבריה במפת הדרכים ובפינוי מאחזים. בפגישה השתתפו מזכירי ישובים ופעילים מרכזיים בהתנחלויות. זאת לאחר פגישה קשה שנערכה היום בין ראשי מועצת יש"ע וראש הממשלה, אריאל שרון.
הבאים לכנס קיבלו "פק"ל", שהוא למעשה תוכנית עבודה, שמפרטת אלו צעדים לנקוט במצב של פינוי מאחז.
בתוכנית הוסבר כיצד נערכה מועצת יש"ע לפינוי מאחזים: הוקם חפ"ק במועצה לניהול האירועים, לאיסוף מידע ולהיערכות יומיומית בכל הקשור בפינוי מאחזים. גובש מסמך גילוי דעת לקביעת מסגרות פעילות בעת פינוי, עליו חתמו רבנים ואישי ציבור מקרב המתנחלים. כמו כן הוקם צוות משפטי שפועל למנוע פינוי לא חוקי של מאחזים, הוקם מערך הסעות ארצי להובלת הפעילים לנקודות, ובעת פינוי מתכוננים לפרסם בערוץ 7 הזעקה של כל הכוחות. במקרה של חסימת צירים יש לנסות להגיע בדרכים עוקפות ליישוב הקרוב ביותר למאחז, ומשם בצורה מאובטחת בהליכה רגלית להגיע למאחז.
הפק"ל שחולק הערב לפעילים, כולל "הערכות ישוב לפינוי מאחז בתחומו". במסגרת ההיערכות, מוסבר שם, כי יש להקים "חפ"ק לניהול האירוע, מינוי איש קשר לעבודה מול המועצה המקומית והחפ"ק במועצת יש"ע והיערכות לקבלת מאות אנשים אשר יבואו להיאבק כנגד הפינוי".
מי שיגיעו למנוע פינוי מאחזים יצטיידו ב"עוקבי מים, מזון, צליות, מערך שיעורים ופעילויות התיישבותיות", כדי שבזמן ההמתנה לפינוי יוכלו האנשים לשהות במקום. כמו כן תכוננו הפעילים "לאפשרות הלנה במקומות ציבוריים מסודרים ביישוב אם ניתן. יש גם להיערך לחזרה באם חלילה יצליח הפינוי ולהיערך להקמת נקודות נוספות בתיאום עם הגורמים המתיישבים, ואיתור דרכי גישה אלטרנטיביות".
ישנה גם התייחסות לפעילות ציבורית שתכלול עמידה בצמתים בכל רחבי הארץ, תליית שלטים, הדבקת סטיקרים, משמרות מחאה מול משרד ראש הממשלה ומול ביתו, מול משרד הביטחון ומול בתי השרים.
עוד נכתב בתוכנית העבודה כי יש להכין רשימות של פעילים פוטנציאליים וליצור רשת קריאה, וכי על כל יישוב לקחת על עצמו יום קבוע ומקום קבוע לעמידה בצמתים ובמשמרות המחאה.
בתוך כך, הפיצו היום תושבי עופרה איגרת לכוחות הביטחון. באיגרת נאמרי כי "בהגיעך לכאן, ייתכן ותקבל פקודה אכזרית לעקור יהודים מביתם וממולדתם". על פי המתנחלים, "אתה כחייל נדרש למלא פקודה, אבל לפני כל משימה חשוב וזכור כי אנשים אחים אנחנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פינוי מאחז בשטחים (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מאחז בלתי חוקי. מתכוננים להתנגד לפינוי (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים