שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בית לסין בין צור לירושלים

  הפקת הענק "צור וירושלים" תסמל עבור תיאטרון בית לסין תחילתה של תקופה חדשה עם מעבר למשכנה החדש ולהפקות גדולות יותר

  תיאטרון בית לסין יציג במסגרת המעבר למשכנו החדש ברחוב דיזנגוף בתל-אביב הפקת ענק מחודשת ליצירתו של מתתיהו שוהם, "צור וירושלים", שנכתבה לפני למעלה משבעים שנה. למרות שהטקסט זכה לעיבוד בימתי שהופק והועלה בעבר במסגרת פסטיבל עכו, זו הפעם הראשונה שיבוצע בתיאטרון הממסדי. זו גם הפעם הראשונה בה ישלב תיאטרון בית לסין תזמורת חיה. המוזיקה נכתבה במיוחד עבור הפקה זו על-ידי המלחין גיל שוחט ותבוצע על-ידי התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של סטנלי ספרבר.
  המחזה "צור וירושלים" הוגדר על-ידי חיים נחמן ביאליק כפסגת הדרמה ונחשב למחזה מורכב ופיוטי. המחזה, שמתבסס על סיפורי המקרא, מתאר את מאבקה של איזבל, מלכת ישראל, באליהו הנביא. המאבק בין שני האישים טומן בחובו את מלחמת המינים, המלחמה בין היהדות לפגאניות ובין המוות לגאולה. ההפקה הגרנדיוזית תועלה בבכורה במשכן החדש, לשעבר משכנו של תיאטרון הקאמרי, בחודש נובמבר ובערב גאלה חגיגי שיתקיים בחודש דצמבר בתיאטרון שרובר בירושלים.
  ציפי פינס, מנכ"לית תיאטרון בית לסין אומרת: "מדובר בעלות הפקה של יותר משני מיליון שקל ובסדר גודל של הפקה אופראית. את ההפקה מימנה קרן ברכה, שבראשה עומד מרטין וייל, במסגרת פרוייקט מצוינת שלה, ובכך אפשרה לנו לעשות משהו שבדרך שגרה אין ביכולתנו לעשות. אנחנו עובדים על הפרוייקט למעלה משנה, המחזה עובד מחדש על-ידי יוספה אבן שושן ויוסי יזרעלי שיביים, המוזיקה נכתבה על ידי גיל שוחט והשחקנים נבחרו. נשאר לנו להיכנס לשלב החזרות שיתחיל בספטמבר". את תפקיד איזבל תגלם יונה אליאן ואת תפקיד הנביא אליהו יגלם עודד תאומי כששאר הקאסט (15 שחקנים ו-30 נגנים), יכלול בין היתר את אוהד שחר ואשר צרפתי.
  כניסתו של תיאטרון בית לסין למשכנו החדש נדחתה לאחר שהמבנה הישן של הקאמרי נזקק לשיפוצים נרחבים והתאמות, אך לדברי פינס הכניסה הרשמית לבניין החדש תהיה ב-28 ביולי. רפרטואר תיאטרון בית לסין, שהותאם עד כה למבנה הקטן ברחוב ויצמן, ייאלץ להשתנות על מנת להתאים את עצמו לבמה הגדולה במבנה החדש ועל כך אומרת פינס: "המעבר תוכנן הרבה זמן מראש ובניתי את הרפרטואר לאט לאט בהתאם. 'אני לא רפופורט' היא הפקה גדולה מבחינת תפאורה, גם 'פיאף' ו'חשמלית ושמה תשוקה' הן הפקות עם מספר גדול יחסית של משתתפים". "צור וירושלים", למרות שלא תסמן באופן רשמי את הכניסה למבנה החדש, תהיה האירוע החגיגי שיסמל את תחילת העידן החדש של התיאטרון התל-אביבי הותיק.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים