שתף קטע נבחר

האם מתרקמת עסקה: ברגותי תמורת עזאם?

הדיווחים על עסקה שבמהלכה ישוחרר ראש התנזים לשעבר, העומד למשפט בישראל, המשיכו להסעיר היום את המערכת הפוליטית. ח"כ קרא מהליכוד טען כי המצרים הבטיחו לשחרר את האזרח הישראלי עזאם עזאם במסגרת העסקה. ח"כ אלדד מהאיחוד הלאומי יזם הצעה משלו

נושא שיחרורו של מרואן ברגותי מסרב גם היום (ד') לרדת מהכותרות: חבר הכנסת איוב קרא מהליכוד טוען כי אתמול קיבל כמה שיחות טלפון מבכירים בתנזים ובהם אחיו של מנהיג האירגון לשעבר, מוקביל ברגותי, אשר ביקשו ממנו לתווך בעיסקת חליפין שתביא לשחרורו של ברגותי מהכלא תמורת שחרורו של האזרח הישראלי עזאם עזאם, הכלוא בכלא המצרי.
לדברי קרא, מסרו לו הפלסטינים כי ראש המודיעין המצרי, עומר סולימאן, מעורב במהלך, והוא מוכן לתווך ולגשר בין הצדדים. סולימאן מתווך כעת בין הרשות לפלגים הפלסטינים בנושא ה"הודנא".
משפחתו של עזאם נפגשה אתמול עם ראש הממשלה, אריאל שרון. לדברי ח"כ קרא, שיזם את הפגישה, הבטיח ראש הממשלה לעשות פעולות שיביאו לשחרורו של עזאם, וכן אמר כי בכוונתו לקיים מגעים עם בכירים במצרים כדי לדון עימם בנושא. היום אמור היה ח"כ קרא להעלות לדיון במליאת הכנסת את נושא שחרורו של עזאם עזאם, אולם לדבריו, גורמים בלשכת ראש הממשלה ביקשו ממנו להוריד את הצעתו לסדר, על מנת לא לפגוע במהלכים המתקיימים מאחורי הקלעים.
בתוך כך, חזר היום ח"כ פרופ' אריה אלדד מהאיחוד הלאומי על הצעתו לבצע עיסקה משולשת שתביא לשחרורם של ברגותי, ג'ונתן פולארד ורוצחי השר רחבעם זאבי. אלדד אומר כי "כעת, כאשר האמריקנים מעוניינים בהתנעת המהלך המדיני ומפת הדרכים - אולי יש סיכוי לשחרור פולארד".
ח"כ אלדד מציע שישראל תשחרר את ברגותי מהכלא, ותמורתו תשחרר ארה"ב את פולארד. הפלסטינים, מצידם, יעבירו לידי ישראל את רוצחי השר זאבי הכלואים ברשות הפלסטינית. "העברתי כבר מכתב בנושא ללשכת ראש הממשלה לפני כחודש", אומר אלדד, "אולם עדיין לא קיבלתי תשובה. על פי הבנתי, ישראל מתכוונת לשחרר את ברגותי בכל מקרה - אז לפחות שייצא לנו מזה משהו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ברגותי. יש עסקה?
צילום: איי פי
צילום ערוץ 2
עזאם. קשור אליו?
צילום ערוץ 2
צילום: אתר הכנסת
ח"כ קרא. ביקשו להוריד את ההצעה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים