שתף קטע נבחר

פרס: ממשלת אחדות - לא על סדר היום

יו"ר המפלגה הזמני שנבחר, הצהיר כי בכוונתו לשקם את המפלגה. הוא לא הספיק לשוחח עם שרון, אך אישים פלסטינים כבר התקשרו לברכו

"אין על סדר היום הצעה להקים ממשלת אחדות. אקדיש את כל הזמן כדי לבנות את מפלגת העבודה. אין בדעתי לרוץ לראשות הממשלה". כך התבטא היום (ו') היו"ר הנבחר של מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, במסיבת עיתונאים ראשונה עם כניסתו לתפקיד.
פרס התייחס בעיקר לנושאים מפלגתיים ואידיאולוגיים וסיפר כי טרם שוחח עם ראש הממשלה שרון מאז נבחר, אולם אישים פלסטינים יצרו עמו קשר כדי לברכו.
בהתייחס לפינוי המאחזים בימים האחרונים אמר פרס כי "מה שקרה ביצהר מריח כמרד". בהתייחס לתהליך המדיני הסביר, כי "אנחנו ננסה לקדם את השלום. אנחנו לא אופוזיציה לשלום". באשר למצב החברתי אמר, "אנחנו מודאגים מהמצב החברתי".
פרס הבטיח כי בימים הקרובים יקיים שורה של התייעצויות. "היה שיבוש בשנים האחרונות", אמר פרס. "עברנו מאידיאולוגיה לפרסונות. עכשיו אנחנו עוברים מ'אני' ל'אנחנו'. צריך להחזיר לעם את האמון בפוליטיקה ולנהל פוליטיקה נקייה. אני קורא לכל החברים שפרשו לחזור. אנחנו נפתח את המפלגה לכוחות חדשים עם דגש על צעירים, עולים וסטודנטים". פרס הוסיף: "נהיה מאוחדים גם בלי ממשלת אחדות ונהיה מפלגת העם. כל מי שירצה לבוא למפלגה נשמח לקבלו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. "לא ארוץ לראשות הממשלה"
צילום: איי פי
צילום: איי פי
"אקדיש את הזמן לבנות את המפלגה". פרס
צילום: איי פי
מומלצים